کاوه: مصاف رودررو با آمریکایی ها به سود کشتی ایران است

به گزارش کوه سفید، مدیر تیم های ملی آزاد در واکنش به این موضوع که شکست احتمالی در مصاف محبت آمیز با آمریکا، دستاوردهای کشتی ایران در اسلو را زیر سوال نخواهد برد، گفت: مصاف رودررو با حریف آمریکایی به سود ماست.

کاوه: مصاف رودررو با آمریکایی ها به سود کشتی ایران است

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص چگونگی تقسیم سهمیه ها و محاسبه امتیاز تیم ها در مسابقات قهرمانی کشور گفت: از هر استان یک نفر بیشتر روی سکو نمی رود چون مسابقات کشوری است و درنهایت باید رده بندی استان ها مشخص شود. یعنی اگر سه مازندرانی رده های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و نفر چهارم تهرانی باشد، در سیستم قهرمانی کشور و رده بندی نهایی، کشتی گیر تهرانی دوم می شود. جدا از آنکه هر استان یک تیم در مسابقات کشوری خواهد داشت، به استان های مختلف براساس رده بندی مسابقات قبلی هم سهمیه داده شده است. ضمن اینکه ما سهمیه مجزا برای تعدادی از رقابت ها مثل ارتش های جهان، مسابقات جوانان جهان و... در نظر گرفتیم.

وی در واکنش به جمع شدن تشک های کشتی از سالن قدیمی تهران (پناهی) تاکید کرد: متاسفانه اداره ورزش سالن ها را به پیمانکار می دهد. پیمانکار هم می گوید کشتی درآمدزایی ندارد و تشک کشتی را جمع کرده و رشته های دیگری را دایر می کند. مثلا سالن را به ورزش توپی که درآمدش بیشتر است، اختصاص می دهد. می گوید کشتی دردسرش زیاد است. درحالیکه به این شکل جنوب تهران یک پایگاهش را از دست می دهد.

کاوه اضافه کرد: به عقیده من اداره کل ورزش و جوانان استان باید این سالن ها را شرطی واگذار کند، ضمن اینکه اِشل و دستورالعمل مشخصی هم درخصوص شهریه ها در نظر بگیرد. نه اینکه اجازه دهند یک سالن، تشک را جمع کرده و مانع از تمرین کشتی گیران شود.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد همچنین در پاسخ به این سوال که آیا رویارویی دوباره قهرمانان ایرانی با کشتی گیران آمریکایی و احتمال شکست، دستاوردهای قبلی آنها در جهانی اسلو را در کوتاه مدت زیر سوال نمی برد؟، اعلام کرد: این هم هست، نمی توانیم منکر شویم که باخت احتمالی چنین وضعیتی را پیش نمی آورد اما بحثی که هست، کادرفنی تیم ملی به اجماع رسیده که بچه ها کشتی بگیرند. مطمئنا کشتی ما می تواند از این محل بهره ببرد. کشتی ایران از مصاف رودررو با کشتی آمریکا سود می کند. ضمن اینکه برخی از مدعیان ما تغییر وزن داده اند و مصاف محبت آمیز با آمریکا برای آنها فرصت خوبی برای محک خوردن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1643

به "کاوه: مصاف رودررو با آمریکایی ها به سود کشتی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوه: مصاف رودررو با آمریکایی ها به سود کشتی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید