10 فیلم که هواداران سریع و خشمگین باید ببینند

به گزارش کوه سفید، مجموعه فیلم های سریع و خشمگین (Fast & Furious) که ساختشان از سال 2001 شروع شده تا به امروز هواداران بسیاری را به خود جلب نموده اند. در این مقاله 10 فیلم سینمایی را معرفی می کنیم که احتمالا دیدنشان برای علاقه مندان به این مجموعه سینمایی جذاب خواهد بود.

10 فیلم که هواداران سریع و خشمگین باید ببینند

مجموعه سریع و خشمگین در سال 2001 با ساخت فیلم سریع و خشمگین (The Fast and the Furious) به کارگردانی راب کوهن و با بازی پل واکر و وین دیزل آغاز به کار کرد. در کنار این اثر سینمایی، هفت فیلم دیگر به اضافه یک اسپین آف تحت عنوان سریع و خشمگین تقدیم می نماید: هابز و شاو (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) مجموعه آثاری را تشکیل می دهند که در قالب سری فیلم های سریع و خشمگین تا به امروز ساخته شده اند.

 • بهترین فیلم های جیسون استاتهام به ترتیب نمرات منتقدان

اغلب آثار این مجموعه سینمایی پرفروش و بسیار پرمخاطب بوده اند؛ جدیدترین قسمت سریع و خشمگین سال 2021 اکران خواهد شد و از همین حالا اخباری مبنی بر ساخت چندین فیلم دیگر درون این مجموعه سینمایی منتشر شده است.

در ادامه به معرفی 10 فیلم سینمایی می پردازیم که علاقه مندان به فیلم های مجموعه سریع و خشمگین نباید از دست بدهند.

10. کسب و کار ایتالیایی (The Italian Job)

 • کارگردان: اف. گری گری
 • بازیگران: مارک والبرگ، شارلیز ترون، ادوارد نورتون
 • تاریخ اکران: 2003
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

فیلم سینمایی کسب و کار ایتالیایی از آن دست آثار سینمایی است که تا حدودی با بی مهری علاقه مندان روبرو شده اما می توان ادعا کرد لیاقت توجه بیشتری دارد.

این فیلم داستان یک سرقت را روایت می نماید و بازیگران نام آشنایی را هم گردآورده است. فیلم با داستان سرقت آغاز می گردد اما خیانت درون خود گروهی که دست به سرقت زده ماجرا را پیچیده می نماید و انتقام را در دستور کار بعضی از اعضای گروه قرار می دهد.

کسب و کار ایتالیایی فیلمی سرگرم نماینده و متعلق به سینمای جریان اصلی است که ادعای بیشتری هم ندارد. فیلم از پس سرگرم کردن مخاطب خوب بر می آید و قادر است تماشاگرانش را پای اثر نگه دارد. باید اشاره کنیم که این تریلر اکشن ساخته شده در سال 2003 بازسازی فیلمی است به همین نام که سال 1969 ساخته شد.

البته باید تأکید کرد که بازسازی فیلم فقط ادای احترامی به اثر سال 1969 بوده اما هم داستان فیلم و هم شخصیت ها با فیلم قبلی کاملا متفاوت اند. در مجموع سکانس های اکشن، بازی بازیگران، شوخ طبعی و طنز اثر از جمله ویژگی های مهم فیلم کسب و کار ایتالیایی است.

یک نکته فرعی قابل ذکر دیگر هم اینکه سال ها است گفته می گردد فیلمی تحت نام کسب و کار برزیلی قرار است به عنوان دنباله کسب و کار ایتالیایی ساخته گردد اما در عمل شاهد آغاز فیلم برداری این پروژه نبوده ایم. بر اساس بعضی حدس و گمان ها ممکن است این فیلم در سال 2021 جلوی دوربین برود گرچه ساخته نشدن این فیلم طی سال های گذشته ثابت می نماید که حق دارید این شایعه را چندان جدی نگیرید.

9. مسابقه مرگ (Death Race)

 • کارگردان: پل دبلیو. اس. اندرسون
 • بازیگران: جیسون استاتهام، ترسی گیبسون، ناتالی مارتینز
 • تاریخ اکران: 2008
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان

انتخاب فیلمی چون مسابقه مرگ در فهرست 10 فیلمی که علاقه مندان به مجموعه سریع و خشمگین حتما باید ببینند از چندین نظر منطقی است از جمله به این دلیل که دو بازیگر اصلی این فیلم یعنی جیسون استاتهام و ترسی گیبسون از بازیگران مجموعه سریع و خشمگین اند.

فیلم سینمایی مسابقه مرگ خود بازسازی فیلم مسابقه مرگ 2000 (Death Race 2000 ) ساخته سال 1975 است؛ در این مورد ترجیح دادیم فیلم جدیدتر را درون لیست قرار دهیم. این بازسازی از فیلم های خوب کارنامه کاری پل دبلیو. اس. اندرسون است که جدیدترین فیلمش شکارچی هیولا (Monster Hunter ) در سال 2020 منتشر شد. اندرسون بیشتر بابت اقتباس هایش از بازی های ویدیویی در عالم سینما شناخته می گردد و باید گفت فیلم مسابقه مرگ هم تا حدودی به همین اقتباس ها شبیه شده است. برای مثال از جمله نقاط ضعف فیلم اینجاست که تقریبا همه بازیگران نقش های مکمل فیلم بسیار ساده و بسیار کلیشه ای پرداخت شده اند اما نباید از این نکته گذشت که جیسون استاتهام به عنوان قهرمان فیلم به قدر کافی سمپاتی برانگیز از آب درآمده و بعضی نقش های دیگر از جمله کلر هنسی با بازی جوآن آلن نیز بسیار کاریزماتیک و تأثیرگذار ساخته و پرداخته شده اند.

یکی دیگر از نقاط قوت فیلم که در واقع از جنبه های اصلی و مرکزی آن به حساب می آید صحنه های اکشن با حضور ماشین ها است؛ تعداد این صحنه ها زیاد است و در مجموع مخاطبان را راضی می نمایند. فیلم خشونت زیادی دارد و گویا ترسی از نمایش خشونت و تأثیرات آن نداشته در نتیجه برای آنکه هیجان اش را حفظ کند از این ابزار هم بهره برده است.

با ساخت مسابقه مرگ در سال 2008 در عمل یک مجموعه آغاز به کار کرد؛ مجموعه ای که فیلم های بعدی آن یعنی مسابقه مرگ 2 (Death Race 2)، مسابقه مرگ 3: دوزخ (Death Race 3 : Inferno) و مسابقه مرگ 4: فراتر از هرج و مرج (Death Race 4: Beyond Anarchy) ظرف یک دهه بعد ساخته شدند، گرچه این دنباله ها فیلم هایی ویدیویی بودند.

8. نقطه گریز (Vanishing Point )

 • کارگردان: ریچارد سی سارافیان
 • بازیگران: بری نیومن، کلیون لیتل، دین جاگر
 • تاریخ اکران: 1971
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

نقطه گریز فیلمی است که اگر چه شاید از نظر مواد اولیه داستان و روایت آن قدرها پربار به نظر نرسد اما با سبکی شگفت انگیز ساخته شده است.

این اثر سینمایی داستان یک پلیس سابق ناراضی از سیستم را روایت می نماید؛ مردی که با ماشین قدرتمندش به دل جاده زده، توسط پلیس تعقیب شده و در طول راستا با افراد مختلفی روبه رو می گردد.

کوالسکی قهرمان فیلم نقطه گریز تاریخچه شخصی مبهمی دارد و حتی از کهنه سربازان جنگ ویتنام بوده است. به این ترتیب به نظر می رسد این اثر ساخته سال 1971 نوعی پیغام زیرپوستی را نیز در خود پنهان نموده؛ نوعی پیغام سیاسی-اجتماعی گسترده تر و عمیق تر که با فراتر رفتن از سطح اثر به آن دست می یابیم.

کوالکسی در طول فیلم با شخصیت های جذاب و متنوعی برخورد می نماید، این رویارویی ها به ایجاد بعضی تضادها منجر می گردد که دیدگاه بسیار بدبینانه ای را بر اثر حاکم می سازد، دیدگاهی که با خاتمه بندی فیلم حتی تقویت می گردد. گرچه یکی از نقاط ضعف فیلم افراط آن در پرداخت بعضی شخصیت ها یا لحظه ها است.

در نهایت بد نیست اشاره ای هم داشته باشیم به داج چلنجر مدل 1970 که در فیلم حضور مؤثری دارد و با زیبایی و شکوه خاصش صحنه های اکشن فیلم را دوچندان جذاب می سازد.

نقطه گریز از فیلم های الهام بخش و نوعی اثر کالت به حساب می آید. استیون اسپیلبرگ که فیلم دوئل از او درون این لیست نهاده شده، نقطه گریز را به عنوان یکی از آثار محبوبش معرفی نموده است. تارانتینو در فیلم ضد مرگ که از آثار دیگر این فهرست است به نقطه گریز ادای احترام می نماید و ادگار رایت هم در ساخت بیبی راننده (فیلم دوم این لیست) از این اثر سینمایی الهام گرفته است.

فیلم سینمایی نقطه گریز به دلیل اهمیت و تأثیرگذاریش در سال 1997 مورد بازسازی تلویزیونی نهاده شد. چارلز رابرت کارنر کارگردان نسخه بازسازی شده بود و ویگو مورتنسن نقش اصلی آن را برعهده داشت.

7. ضد مرگ (Death Proof)

 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو
 • بازیگران: کرت راسل، رزاریو داوسون، ونسا فرلیتو
 • تاریخ اکران: 2007
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

کوئنتین تارانتینو بیشتر از یک کارگردان مطرح، یک عشق سینما است. در واقع هر فیلم جدیدی که تارانتینو می سازد نامه ای عاشقانه است به یک ژانر یا گونه سینمایی.

تارانتینو در فیلم سینمایی ضد مرگ به سراغ ادای احترام به فیلم های کلاسیک اکشنی رفته که با موضوع ماشین و رانندگی ساخته شده اند گرچه زیرگونه اسلشر و بی مووی ها را هم مد نظر داشته است. او حتی از یک ادای دین کلی فراتر رفته و دقیقا ماشینی را به کار گرفته که در فیلم سینمایی نقطه گریز به کار رفته بود.

فیلم سینمایی ضد مرگ صحنه های اکشن زیادی ندارد و بیشتر به دیالوگ های مضطرب نماینده ای متوسل می گردد که ظاهرا چندان راه به جایی نمی برند اما هم زمان پر است از شوخ طبعی زیرکانه و در کل اثری است کاملا سرگرم نماینده. ضد مرگ را باید فیلمی با موضوع سفر جاده ای در نظر گرفت که مخاطبش را مشتاق نگه می دارد و در نهایت با خاتمهی جذاب و هیجان انگیز بدرقه اش می نماید.

ضد مرگ داستان بدلکاری است که زنان جوان را به وسیله تصادف های صحنه سازی شده بوسیله ماشین ضد مرگ مخصوص بدلکاریش به قتل می رساند.

6. سرقت در 60 ثانیه (Gone in 60 Seconds)

 • کارگردان: اچ. بی. هالیکی
 • بازیگران: اچ. بی. هالیکی، ماریون بوسیا، جری داگیردا
 • تاریخ اکران: 1974
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

سرقت در 60 ثانیه یکی از بلندترین تعقیب و گریزهای ماشینی تاریخ سینما را روی پرده آورده است؛ در عمل می گردد گفت 45 دقیقه از فیلم صرف همین تعقیب ها شده و از این جهت معروف است که در این بازه زمانی 93 ماشین مختلف نابود می شوند. در کل فیلم 127 ماشین نابود شده یا آسیب می بینند.

گرچه داستان کلی فیلم ساده است اما کارآمد و تأثیرگذار از کار درآمده. تعدادی سارق برای مأموریتی در ظاهر غیرممکن استخدام شده اند؛ برای سارقیدن 48 ماشین ظرف تنها چند روز.

سرقت در 60 ثانیه در سال 2000 توسط دامینیک سینا با حضور بازیگرانی چون نیکلاس کیج و آنجلینا جولی بازسازی شد. با این وجود حال و هوای دهه هفتادی نسخه اصلی و ماشین های کلاسیک زیبای به کار رفته در آن باعث می گردد نسخه اصلی و اولیه را به بازسازی جدیدتر ترجیح بدهیم.

سرقت در 60 ثانیه ساخته سال 1974 را باید تحت عنوان یک فیلم مستقل دسته بندی کرد. اچ. بی. هالیکی خود فیلم نامه اثر را نوشت، در آن بازی کرد، آن را تهیه و کارگردانی کرد و حتی بخش های مربوط به بدلکاری فیلم را هم خودش ایفا کرد. نکته جالب تر اینکه هالیکی برای پایین نگه داشتن بودجه این اثر سینمایی از دوستان و اعضای فامیل به جای بازیگران حرفه ای استفاده کرد تا هزینه ساخت را تا حد ممکن پایین بیاورد. در نهایت فیلم با بودجه ای حدود 1 میلیون دلار فراوری شد اما در گیشه پیروز شد 40 میلیون دلار بفروشد.

5. مری کثیف، لری دیوانه (Dirty Mary, Crazy Larry)

 • کارگردان: جان هاف
 • بازیگران: پیتر فوندا، سوزان جرج، آدام رورک
 • تاریخ اکران: 1974
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

فیلم سینمایی مری کثیف، لری دیوانه اثری با موضوع تعقیب و گریز ماشینی است که بر اساس رمان ریچارد اونکیس به نام تعقیب (The Chase) ساخته شد.

فیلم درباره دو راننده است که برای حضور در رقابت های سطح بالای نسکار احتیاج به پول دارند و به همین دلیل هم دست به سرقت و گروگان گیری می زنند. فیلم بازی های بسیار خوبی از بازیگرانش گرفته و باید بر این نکته هم تأکید کرد که ماشین ها در این اثر سینمایی ستاره های فیلم اند.

اکشن به کار رفته در مری کثیف، لری دیوانه نسبت به فیلمی که در دهه 1970 ساخته شده بسیار تأثیرگذار است و همین موضوع را باید از دیگر نقاط قوت این اثر سینمایی دانست.

متأسفانه خاتمه فیلم ادای دینی آشکار به فیلم سینمایی نقطه گریز است و همین ادای دین نسبتا ضعیف و بی دلیل به مری کثیف، لری دیوانه آسیب می زند. با این وجود اما قوت کلی اثر و بازی بازیگران، کیفیت لازم را برای حضور این فیلم در لیست ایجاد نموده است.

این فیلم همچون سرقت در 60 ثانیه با بودجه نسبتا کمی ساخته شد و فروش بسیار بالایی را تجربه کرد. فیلم 1.14 میلیون دلار هزینه فراوری داشت اما بیش از 28 میلیون دلار فروخت که باعث شد پیروزیت تجاری غافلگیرنماینده ای برای فیلم رقم بخورد و آن را به پیروز ترین فیلم استودیوی فاکس در سال ساختش تبدیل کند.

پیتر فوندا بازیگر اصلی این فیلم زمانی به پول سازبودن و پرمخاطب بودن اثر اشاره نموده و گفته بود باور نمی نماید بسکمک از مردم برای دیدن آن چهار یا پنج بار به سینما رفته اند.

4. دوئل (Duel)

 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: دنیس ویور، جاکلین اسکات، ادی فایرستون
 • تاریخ اکران: 1971
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

فیلم سینمایی دوئل یک تریلر اکشن است که بر اساس داستان کوتاهی از ریچارد متیسون ساخته شد؛ متیسون خود فیلم نامه دوئل را از داستان کوتاهش اقتباس کرد.

دوئل آغاز کارنامه کاری استیون اسپیلبرگ کارگردان صاحب نام سینمای آمریکا بود. فیلم داستان مردی را روایت می نماید که برای دیدار با یک مشتری در حال رانندگی است اما ناگهان متوجه می گردد توسط یک کامیون در حال تعقیب شدن است.

بخش عمده فیلم در اتوبانی خلوت در جریان است و با توجه به حضور شبح وار راننده کامیون روانی باید گفت دوئل فیلمی است که می توان کل آن را یک صحنه تعقیب بسیار طولانی قملداد کرد. میزان، شکل و شدت تعلیق به کار رفته در فیلم در کنار ویژگی های آن در ساخت و اجرا به شکلی است که به سختی می توان پذیرفت با یک فیلم اول طرفیم و اگر از این نکته بی اطلاع باشیم گمان خواهیم کرد هنرمندی بسیار باتجربه آن را کارگردانی نموده است. تکنیک های سینمایی به کار رفته در فیلم دوئل در ادامه کارنامه کاری استیون اسپیلبرگ هم خود را نشان می دهند و دیدن فیلم از این زاویه خالی از لطف نخواهد بود.

فیلم سینمایی دوئل در انتقال حال و هوا بسیار پیروز عمل نموده. با دیدن قاب های بسته درون ماشین همیشه احساس گیرافتادن در کنار گرمی هوا و اضطراب مخاطب را فرا می گیرد.

دوئل در ابتدا قرار بود که یک فیلم تلویزیونی باشد اما در نهایت به عنوان یک اثر سینمایی نمایش داده شد. پس از ساخت و نمایش فیلم با توجه به پتانسیل های آن صحنه های بیشتری فیلم برداری و به اثر اضافه شد تا اولین فیم اسپیلبرگ یک توزیع دنیای و بین المللی را تجربه کند. به این ترتیب دوئل به یک اثر کلاسیک و فیلم کالت تاثیرگذار تبدیل شد که هر مخاطب علاقه مند به سینما باید آن را ببیند.

3. راننده (The Driver )

 • کارگردان: والتر هیل
 • بازیگران: رایان اونیل، بروس درن، ایزابل آجانی
 • تاریخ اکران: 1978
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا

فیلم سینمایی راننده تا حدودی به فیلم جدیدتر رانندگی (Drive) ساخته نیکولاس ویندینگ رفن با بازی رایان گاسلینگ شباهت دارد اما تفاوت آن تأکید بیشتری است که روی خود فرایندهای رانندگی دارد.

فیلم سینمایی راننده علاوه بر سایر کیفیت هایش از نظر حضور دو ستاره با بازی های درخشان یعنی رایان اونیل و بروس درن هم شایستگی کافی برای حضور در این لیست را دارد. بازیگرانی که کل درام و وقایع درون آن را باورپذیر و تاثیرگذار جلوه می دهند.

فیلم از بعضی زوایا به درام دلهره آور بولیت (Bullitt) ساخته پیتر ییتس با بازی استیو مک کوئین شباهت دارد. در واقع فیلم راننده تعقیب و گریز یا اصطلاحا موش و گربه بازی بیشتری دارد و بولیت بر اکشن بیشتر متکی است اما شباهت های هر دو فیلم بسیارند و امکان داشت بولیت را هم در این فهرست قرار دهیم.

راننده از نظر تجاری اثر چندان پیروزی نبود. فیلم در آمریکا ناامیدنماینده عمل کرد و گرچه بیرون مرزهای ایالات متحده پیروز تر بود اما در مجموع نتوانست به فروش راضی نماینده ای دست پیدا کند. به گفته خود کارگردان اثر هیچ کجای دنیا به جز کشور ژاپن آنطور که شایسته بود فروش نکرد.

تهیه نماینده راننده درباره شکست تجاری فیلم گفته بود: اگر بازیگری مثل کلینت ایستوود را داشتیم، هر ضعفی را نادیده می گرفتند و می گفتند یک فیلم جدید از ایستوود در خصوص رانندگی اتومبیل به بازار آمده، اگر استیو مک کویین را داشتیم با فیلم هایی همچون بولیت یا گریز (The Getaway ) مقایسه می شدیم؛ اما با فیلم ما همچون یک محصول هنری برخورد شد نه همچون یک محصول تجاری.

2. بیبی راننده (Baby Driver )

 • کارگردان: ادگار رایت
 • بازیگران: انسل الگورت، لیلی جیمز، جیمی فاکس
 • تاریخ اکران: 2017
 • کشور فراورینماینده: ایالات متحده آمریکا، بریتانیا

فیلم سینمایی بیبی راننده به کارگردانی ادگار رایت محصول سال 2017 میلادی است. یک اکشن جنایی با بازیگرانی چون انسل الگورت، لیلی جیمز و کوین اسپیسی که روایتگر داستان یک راننده ماهر به نام بیبی/مایلز (با بازی انسل الگورت) است. شخصیتی عاشق موسیقی که ناگزیر وارد یک جریان جنایی می گردد و خود را در راستا سرقتی سخت و خطرناک قرار می دهد. او به دنبال رهایی از این شرایط و رسیدن به معشوقه اش دبورا (با بازی لیلی جیمز) است.

ادگار رایت یکی از فیلم سازان هیجان انگیز دهه گذشته است و بیبی راننده به عنوان خلاقانه ترین فیلم او شناخته می گردد. اثری که کاملا موزیکال نیست اما موسیقی را به شکلی متقاوت و بدیع در این اثر سینمایی به کار برده به شکلی که با جزئیات شخصیتی نقش اصلی فیلم آمیخته شده است چرا که موسیقی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مایلز است. در واقع عملکرد این راننده جوان با ترکیب درستی از به کارگیری موسیقی و ریتم صحنه های اکشن تماشاگر را غرق در دنیا خود می نماید.

از سوی دیگر طراحی و تدوین خوب بیبی راننده این اثر را در بین فیلم های اکشن سال های اخیر برجسته می نماید. صحنه های تعقیب و گریز چه با ماشین و چه بدون آن پیروز از کار درآمده اند و نمونه های بهترین تعقیب و گریزها را برای مخاطب تداعی می نمایند. در این لیست فیلم های متعددی وجود دارند که واجد نوعی خلاقیت و نوآوری اند اما بدون اغراق باید گفت بیبی راننده یکی از مبتکرانه ترین و هیجان انگیزترین نمونه ها است.

این اثر ادگار رایت پیروز شد بیش از 7 برابر بودجه اولیه فراوری خود فروش داشته باشد و در حالی که با مبلغی حدود 34 میلیون دلار ساخته شد حدود 227 میلیون دلار فروخت. این فیلم اکشن همچنین در سه بخش بهترین تدوین، بهترین تدوین صدا و بهترین صداگذاری نامزد دریافت جایزه اسکار شد؛ موضوعی که از اهمیت صدا و موسیقی در این فیلم خبر می دهد.

1. مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)

 • کارگردان: جرج میلر
 • بازیگران: تام هاردی، شارلیز ترون، نیکولاس هولت
 • تاریخ اکران: 2015
 • کشور فراورینماینده: استرالیا

فیلم سینمایی مکس دیوانه: جاده خشم اثری پساآخرالزمانی و اکشن است به کارگردانی جرج میلر استرالیایی که داستان آن در بیابانی خشک و بی آب و علف روایت می گردد؛ جایی که آب و سوخت به میزان اندکی موجود است و به جامانده انسان ها برای زندگی خود در حال جنگیدن اند.

شارلیز ترون درنقش ایمپورتر فیوریزا زنی طغیانگر است که بر علیه حاکمی ستمگر شورش نموده. گروهی از زنان زندانی و مردی کم حرف به نام مکس (با بازی تام هاردی) از جمله کسانی هستند که این زن طغیان گر را در راستا رسیدن به هدف کمک می نمایند.

مکس دیوانه: جاده خشم را می توان از بعضی زوایا برای مثال جلوه های بصری، طراحی صحنه های اکشن و اساسا تکنولوژی به کار رفته در آن بهترین نمونه فیلم اکشن در یک دهه اخیر مطرح کرد. در واقع شاید از این زاویه شهرت و نفوذ مکس دیوانه حتی فراتر از صرفا یک دهه برود. بخواهیم خلاصه بگوییم مکس دیوانه: جاده خشم از آن دست فیلم هایی است که می تواند مخاطبش را با جادوی بصری میخکوب کند.

بعضی تحلیلگران معتقدند مکس دیوانه: جاده خشم با داشتن بازیگران اصلی زن که سعی دارند کنترل دنیا را از دیکتاتورهای ستمگر باز پس بگیرند اثری فمینیستی به حساب می آید. به هر حال چه این تفسیر را بپذیریم و چه با آن مخالف باشیم باید در نظر گرفت که مکس دیوانه از آن دست مجموعه هایی است که با تعابیر و تفاسیر گوناگون هم روبرو شده است.

این اثر مهیج در 10 رشته نامزد دریافت جایزه اسکار سال 2016 میلادی شد و توانست 4 جایزه اسکار را در بخش های بهترین تدوین صدا، بهترین صداگذاری، بهترین طراحی صحنه و بهترین تدوین از آن خود کند. مکس دیوانه: جاده خشم با بودجه ای بین 150 تا 185 میلیون دلار ساخته شد و بیش از 372 میلیون دلار فروخت.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1205

به "10 فیلم که هواداران سریع و خشمگین باید ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلم که هواداران سریع و خشمگین باید ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید