آلودگی صوتی؛ معضل کشورهای اروپایی

به گزارش کوه سفید، نتایج آنالیز آژانس محیط زیست اروپا نشان می دهد که بسیاری از شهروندان این کشورها در معرض آلودگی صوتی هستند و ازآن رنج می برند.

آلودگی صوتی؛ معضل کشورهای اروپایی

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج آنالیز آژانس محیط زیست اروپا نشان می دهد که بسیاری از شهروندان این کشورها در معرض آسیب های ناشی از آلودگی صوتی هستند و از آن رنج می برند.

محققان با آنالیز های خود دریافتند، از هر 5 نفر یک نفر در اروپا در معرض سر و صداهای مضر برای سلامتی قرار گرفته است و همین موضوع منجر شده تا آلودگی صوتی ناشی از ترافیک یا هواپیماها یک مشکل جدی و شایع در کشورهای اروپایی به شمار آید.

آژانس محیط زیست اروپا تأکید می نماید، آلودگی صوتی خواب شبانه را مختل می نماید، بر سلامت قلب و عملکرد مغز تأثیر می گذارد و درنهایت فرد را دچار بیماری های مختلف می نماید.

داده های منتشر شده حاکی از آن است، این نوع آلودگی ها منجر به مرگ زودرس سالانه 12 هزار نفر می گردد و شمار زیادی از بچه ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

آژانس محیط زیست اروپا (EEA) پیش بینی می نماید که تعداد افرادی که در معرض آلودگی صوتی هستند در دهه آینده به دلیل رشد شهری به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

تخمین زده می گردد که سرو صداهای ناشی از ترافیک ، بزرگترین آلودگی صوتی است که حدود 113 میلیون نفر را در سراسر اروپا را تحت تأثیر قرار می دهد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 560

به "آلودگی صوتی؛ معضل کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی صوتی؛ معضل کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید