احتمال سنجش قند خون از طریق اپل واچ بعدی بیشتر شد: تامین کنندگان قطعه در حال کار روی این بخش هستند

به گزارش کوه سفید، هنوز اپل واچ سری 7 رسما وارد بازار نشده است؛ شایعات پیرامون اپل واچ سری 8 آغاز شده است.

احتمال سنجش قند خون از طریق اپل واچ بعدی بیشتر شد: تامین کنندگان قطعه در حال کار روی این بخش هستند

ظاهرا، اپل واچ سری 7 نتوانسته رضایت کارشناسان و رسانه ها را جلب کند و آن ها انتظار می کشند در نسل بعدی این ساعت هوشمند شاهد یک بازطراحی بزرگ، واچ فیس های تازه و مجذوب کننده و تعداد زیادی ویژگی تازه و مجذوب کننده باشند. در میان این شایعات، یک خبر از همه پررنگ تر و مهم تر است: اینکه اپل در حال کار روی افزودن حسگر میزان گیری قند خون به ساعت تازه خود است.

گفته می شود این سنسور به اپل واچ 7 نرسیده است ولی می تواند در واچ بعدی اپل رونمایی شود.

به گفته سایت Digitimes، تامین کنندگان سخت افزار اپل کار روی حسگرهای مادون قرمز با طول موج کوتاه را آغاز کردند. معمولا این حسگرها برای دستگاه های سلامتی و بهداشتی طراحی می شوند و احتمالا در اپل واچ 8 اپل نیز استفاده خواهند شد تا به کاربر اجازه دهند میزان قند موجود در خون را میزان گیری کند.

در این گزارش آمده شرکت های Ennostar و Taiwan Asia Semiconductor در حال توسعه یک دستگاه LED مادون قرمز با طول موج کوتاه (بیش از 1000 نانومتر) برای استفاده در سنجش های زیستی مانند ضربان قلب، اکسیژن خون، گلوکز خون و سایر موارد هستند و انتظار دارند چنین حسگری در پوشیدنی های سال 2022 به کار فرایند.

هدیه بزرگ اپل به دیابتی ها

اگر این شایعه درست باشد؛ همان چیزی است که کارشناسان و رسانه ها دوست دارند و کاربران اپل از کوپرتینو انتظار می کشند. افزودن یک ویژگی بزرگ و عالی برای تمرکز بیشتر روی سلامتی و داشتن زندگی بهتر!

هم اکنون هم اپل واچ سری 7 دارای تعداد زیادی سنسور با موضوع سلامت افراد است ولی افزوده شدن سنسور میزان گیری قند خون می تواند یک ویژگی بزرگ و برگ برنده برای نسل بعدی ساعت هوشمند اپل باشد. تازهترین حسگرهایی که اپل به واچ خود افزوده است؛ شامل حسگر های سنجش اکسیژن خون، قابلیت های ECG و مانیتور قلب است که به کاربران در هنگام کاهش یا افزایش شدید ضربان قلب هشدار خواهد داد.

افزوده شدن حسگر میزان گیری قند خون می تواند زندگی را برای افراد دیابتی آسان تر کند و آن ها دیگر نیازی به نمونه گیری خون یا انجام سایر آزمایشات پزشکی خطرناک برای کنترل سطح قند خون نداشته باشند.

اپل واچ سری 8 به این زودی ها عرضه نمی شود و اپلی ها به میزان کافی زمان دارند تا این ویژگی تازه را به آن اضافه کنند. فقط باید گفت دیابتی ها هم زیاد امیدوار نشوند؛ چون همان طور که گفتیم این خبر فعلا در حد یک شایعه است و منابع محکم و قطعی آن را تایید نکرده اند.

در اینکه اپل می خواهد حسگر میزان گیری قند خون را به اپل واچ اضافه کند؛ شکی نیست ولی اینکه آیا به اپل واچ سری 8 می رسد یا چند نسل بعدتر از آن؛ اطلاع دقیقی نداریم!

منبع: یک پزشک
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1557

به "احتمال سنجش قند خون از طریق اپل واچ بعدی بیشتر شد: تامین کنندگان قطعه در حال کار روی این بخش هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سنجش قند خون از طریق اپل واچ بعدی بیشتر شد: تامین کنندگان قطعه در حال کار روی این بخش هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید