سلامتی و پزشکی

دانشگاهیان در شرایط کنونی باید در خط مقدم آگاهی بخشی به جامعه باشند

رییس دانشگاه الزهرا (س) گفت: دانشگاه ها و دانشگاهیان نیز باید به زعم خود در خط مقدم حوزه آگاهی بخشی و فهم پذیری موقعیت کنونی جامعه برای اقشار مختلف باشند.

27 شهریور 1399

اگر هر روز ناشتا آب کشمش بنوشید چه اتفاقی در بدنتان روی می دهد؟

بهداشت نیوز/ ویتامین ها، فیبر و مواد معدنی موجود در کشمش از آن یک ابرغذایِ بی نظیر ساخته که پزشکان زیادی مصرف آن را به بیماران خود توصیه می نمایند.

26 شهریور 1399

اعلام واقعی نبودن تبلیغات تور ترکیه

ایسنا/ براساس سخنان سخنگوی سازمان هواپیمایی، واقعی نبودن تبلیغات تور ترکیه به چشم می آید.

20 شهریور 1399

نیویورک تایمز: کمبود تجهیزات مقابله با کرونا در آمریکا در حال شدت دریافت است

یک روزنامه آمریکایی می گوید مشکلاتی که از ابتدای بهار در تامین تجهیزات محافظتی برای مقابله با کرونا وجود داشتند اکنون در حال شدت دریافت هستند.

16 شهریور 1399

صادقی: نگران داوری بازی مقابل استقلال نیستم ، غیبت طرفداران حریف به سود ما است

سرمربی تیم فوتبال سایپا تهران گفت: پیغام حیدری داور آینده داری است و برای قضاوت دیدارمان با استقلال نگرانی از این بابت ندارم.

14 شهریور 1399

سازمان جهانی بهداشت به کشورها درباره تداوم مقابله با کرونا هشدار داد

سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه هنوز برای معین کردن زمان تولید واکسن کرونا زود است، به کشورها هشدار داد که به شناسایی موارد ابتلا و رهگیری افراد دارای تماس با آن ها ادامه دهند.

14 شهریور 1399

دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی دانشگاه شیراز به صورت الکترونیکی ارائه می گردد

معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: ارائه تمامی دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی براساس آموزش الکترونیکی برنامه ریزی شده است.

11 شهریور 1399

خبرنگاران سرلشکر صفوی: نیروهای مسلح همواره باید آمادگی های خود را ارتقا دهند

تهران- خبرنگاران- دستیار ویژه و مشاور نظامی فرمانده کل قوا گفت: سایه جنگ از کشور ما دور شده است ولی نیروهای مسلح همواره باید آمادگی های خود را ارتقا دهند.

9 شهریور 1399

سند راهبردی توسعه صنعت دوچرخه تدوین گردد

اولین جلسه هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان دوچرخه در اتاق ایران برگزار گشت؛ در این نشست اعضای مجمع مؤسسین بعد از معرفی برنامه ها و اهداف خود هیات رئیسه را انتخاب کردند. بر این اساس کامران بزرگ زاده به عنوان رئیس، ابوالفضل حجازی در صندلی نایب رئیس، کریم...

7 شهریور 1399

خبرنگاران تور جهانی بریسبال در سه قاره

تهران- خبرنگاران- فیلم کوتاه بریسبال ساخته ریحانه مرتضایی نیا به بخش مسابقه سه جشنواره در کانادا، ایتالیا و هند راه یافت.

5 شهریور 1399

کلید حل مسائل جهانی از نگاه بورل

ایرنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز آدینه (6 تیر 1399) در سخنانی به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد پذیرش منشور سازمان ملل متحد، چندجانبه گرایی، تعامل و همبستگی را تنها راه برون رفت از مسائل دنیا توصیف کرد.

4 شهریور 1399

دانشگاه های امیرکبیر و علوم پزشکی شهیدبهشتی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف همکاری مشترک بین مراکز نوآوری، رشد و فناوری برای بهره مندی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان امروز یکشنبه 25 خرداد ماه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

4 شهریور 1399

فرمولی طلایی برای جلوگیری از شیوع موج بعدی کرونا

باشگاه خبرنگاران/ کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در صفحه توئیتر خود نوشت: یک پژوهش نشان می دهد زدن ماسک توسط 50درصد افراد جامعه می تواند عدد بازتولید کرونا را به زیر یک کاهش دهد، اگر 75 درصد مردم ماسک بزنند، R از عدد 4 به زیر یک و زدن ماسک توسط...

31 مرداد 1399

5 دلیل برای امید در میان هرج و مرج ویروس کرونا

خبرنگاران: شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا روزگار سیاهی را برای مردم رقم زده است. تعداد مبتلایان و درگذشتگان روز به روز بیشتر می گردد، شهر ها و حتی کشور ها در حال تعطیلی هستند و خیلی از مردم مجبور شده اند که خود را قرنطینه نمایند. اما در میان این همه اخبار...

29 مرداد 1399

بازگشایی موسسات هنری کانادا بعد از بحران کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازگشایی موسسات هنری کانادا صورت می گیرد.

25 مرداد 1399

تولید قرصی با ماده موثره زغفران برای درمان اضطراب

یکی از شرکت های دانش بنیان پیروز به تولید ماده موثره کروسین (crocin) به عنوان مهمترین جزء فعال در زعفران شد و به گفته آنها مطالعات بالینی بر روی زعفران و کروسین نشان داده که این دارو تاثیرات درمانی بر افسردگی و اضطراب دارد.

25 مرداد 1399

بزرگداشت روز روسیه در فضای باز ، پوتین بدون ماسک آمد

ولادیمیر پوتین که در دوران شیوع کرونا کارهایش را از ساختمانی خارج مسکو مدیریت می کرد، پس از مدت ها در یک برنامه عمومی حضور یافت و بدون ماسک در جشن روز روسیه در پایتخت سخنرانی کرد.

23 مرداد 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 7میلیون و 674 هزار تن رسید

با ادامه همه گیری ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، شمار مبتلایان به 7 میلیون و 700هزار تن نزدیک شده است.

22 مرداد 1399

دستکش رباتیک به توانبخشی بیماران کمک می کند

به گزارش خبرنگاران، دستکش هوشمندی ساخته شده که به افرادی که دچار حمله مغزی شده اند، کمک می کند. دستکش هوشمندPAREL در حقیقت یک ابزار توانبخشی فناورانه است که به افراد بهبودیافته از سکته مغزی کمک می کند دستشان را حرکت دهند.

18 مرداد 1399

پارگی رباط صلیبی انصاری تایید شد، مدافع پرسپولیس 6 ماه دور از میادین

پزشک پرسپولیس از دوری 6 ماهه محمد انصاری از فوتبال به دلیل پارگی رباط صلیبی اطلاع داد.

15 مرداد 1399
تعداد: (191)