ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس 10 هزار تومانی جدید از امروز وارد بازار می شوند

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران- رئیس سازمان فراوری اسکناس و مسکوک گفت: از امروز توزیع ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس های 10 هزار تومانی جدیدآغاز شده است.

ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس 10 هزار تومانی جدید از امروز وارد بازار می شوند

به گزارش خبرنگاران اقصادی به نقل از خبر آنلاین، امیر شکری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: طبق اعلام بانک مرکزی، ایران چک 100 هزار تومانی و اسکناس 10 هزار تومانی با طراحی جدید از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است.

وی اضافه نمود: بانک مرکزی به منظور اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده اقدام به کمرنگ کردن چهار صفر از این اسکناس ها را نموده است.

لازم به ذکر است ، بر اساس اعلام بانک مرکزی، بعضی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با ویژگی تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می نماید.

رونمایی از سه اسکناس جدید

همچنین امروز سه اسکناس جدید، هزار تومانی، 2 هزار تومانی و پنج هزار تومانی در بانک مرکزی رونمایی شد؛ این اسکناس ها دارای ظاهری متفاوت و ویژگی های امنیتی بالاتر در مقایسه با اسکناس های قدیمی است.

رئیس سازمان فراوری اسکناس و مسکوک درباره این اسکناس های جدید به خبرنگاران گفت: همه اسکناس های جدید در اندازه های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده در اسکناس های جدید نیز چهار صفر ارقام اسکناس کم رنگ چاپ شده است.

امیر شکری اضافه نمود: در این اسکناس ها از تصویر نمادهای ملی و مذهبی استفاده شده و توزیع این اسکناس ها نیز به زودی شروع خواهد شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1180

به "ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس 10 هزار تومانی جدید از امروز وارد بازار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران چک های 100 هزار تومانی و اسکناس 10 هزار تومانی جدید از امروز وارد بازار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید