بازگشایی گذرگاه البوکمال-القائم به تاخیر افتاد

به گزارش کوه سفید، یک مسئول عراقی خاطرنشان کرد، بازگشایی گذرگاه مرزی البوکمال-القائم در مرزهای سوریه و عراق به دلایل لجستیکی که به زودی رفع خواهد شد، به هفتم سپتامبر آینده موکول شد.

بازگشایی گذرگاه البوکمال-القائم به تاخیر افتاد

به گزارش کوه سفید، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، احمد جدیان، فرماندار شهر القائم در عراق اظهار کرد: کوشش برای بازگشایی گذرگاه مرزی با سوریه با سرعت بالایی انجام می گردد. قرار بود طبق توافق با هیئت گذرگاه های مرزی عراق، این گذرگاه در تاریخ یکم سپتامبر آینده افتتاح گردد، اما زمان بازگشایی، یک یا دو روز و یا اینکه تا هفتم ماه آینده، به تاخیر خواهد افتاد تا آن موقع اقدامات لجستیک برای تامین برق و آب انجام گردد.

جدیان با اشاره به وجود فشارهای بسیاری برای بازگشایی گذرگاه مرزی میان دو کشور عراق و سوریه جهت ازسرگیری فعالیت های تجاری و جابه جایی مسافران پس از چند سال توقف، تاکید نمود: مرکز نظارت بر این گذرگاه و مدیر آن و نیز مراکز صدور گذرنامه و سفرهای زمینی، همگی در گذرگاه آماده هستند و تنها کارهای جزئی باقی مانده است.

پیشتر فرماندهان نظامی ارتش های سوریه و عراق در راستای فراهم کردن شرایط برای بازگشایی گذرگاه، از مناطق مرزی دو کشور بازدید کردند.

سوریه و عراق سه گذرگاه دارند، یکی گذرگاه العربیه که مقابل آن گذرگاه ربیعه در خاک عراق است که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) واقع شده است، دومی گذرگاه الولید در عراق که مقابل آن گذرگاه التنف در خاک سوریه و سومی گذرگاه القائم در عراق که گذرگاه البوکمال در سوریه در مقابل آن واقع شده است و از زمان آزادسازی منطقه از کنترل گروه تروریستی داعش در اواخر 2017 به کنترل ارتش سوریه درآمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 10

به "بازگشایی گذرگاه البوکمال-القائم به تاخیر افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی گذرگاه البوکمال-القائم به تاخیر افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید