ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!

به گزارش کوه سفید، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا روز آدینه خط مشی های جدید فدرال در این کشور را که توصیه به پوشاندن صورت توسط آمریکایی ها در فضاهای عمومی در راستای مقابله با اشاعه کرونا ویروس است، گفت اما خودش فورا در صحبتهایی متناقض گفت به این توصیه برای پوشاندن صورت عمل نمی کند!

ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، توصیه های جدید مذکور از جانب مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا منتشر شده و مردم را به ویژه در مناطقی با بیشترین میزان درگیری با بحران شیوع کرونا، تشویق به استفاده از پوشاندن صورت هایشان به هنگام حضور در بیرون از خانه ها حتی با استفاده از اشیای در دسترسی همچون تی شرت، روسری و ماسکها غیرپزشکی نموده است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خودش را از خط مشی های اعلام شده از سوی دولت خودش معاف نموده و گفت، نمی تواند تصور کند هنگام حضور در دفتر کاخ سفید و استقبال از رهبران کشورهای دیگر بخواهد صورتش را بپوشاند.

در عین حال ایالت های آمریکا با دورنمای درگیر شدن با کمبودهای اساسی همچون موارد اتفاق افتاده در دیگر بخشهای دنیا روبرو هستند و بیم کمبود ماسک را دارند.

ترامپ و دیگر مقام های دولتش اصرار داشته اند که توصیه های مذکور در سطح الزام نیستند و اینکه برای پوشاندن صورت انواع اقلامی که می توان آنها را در خانه ساخت کفایت می نمایند. مقامهای فدرال همچنین تاکید نموده اند که ماسکهای پزشکی باید برای کسانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا ویروس قرار دارند عمدتا اختصاص یابند.

مقام های آمریکایی ها اذعان داشته اند که هدایت ها و توصیه هایی که تا به امروز از سوی کاخ سفید در قبال کروناویروس ارائه شده غیرمنسجم و گیج نماینده بوده اند و دولت آمریکا ماه گذشته میلادی تاکید می کرد که پوشاندن صورت با ماسک تاثیری در پیشگیری از ابتلا به کرونا نداشته و الزامی نیست.

جروم آدامز، پزشک جراح آمریکایی می گوید، او و دیگر کارشناسان بهداشت عمومی در ابتدا عقیده داشتند که پوشاندن صورت با ماسک تاثیر چشمگیری در مقابله با اشاعه ویروس نخواهد داشت اما شواهد جدید نشان می دهند که کسانی که شاید هیچگونه علائمی از بیماری ندارند ممکن است ناقل ویروس بوده و آن را به دیگران منتقل نمایند.

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا اما بر خلاف شوهرش از توصیه های بهداشتی جدید دولت در قبال مقابله با گسترش کروناویروس حمایت نموده است. او در توئیتی نوشت: در آستانه تعطیلات آخر هفته در شنبه و یکشنبه از همه می خواهم جدا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نموده و صورتشان را با ماسک یا پوششهای دیگر بپوشانند.

دولت آمریکا تاکید داشته ایالتهای این کشور باید کوشش بیشتری برای ذخیره اقلام پزشکی به خرج دهند اما تعیین نیست آیا مقامها آمادگی هجوم مردم برای دریافت ماسک پزشکی از صنایع خصوصی را دارند یا خیر.

استیسی نلسون، مالک یک داروخانه در فلوریدای آمریکا می گوید که تقریبا دو هفته است که این داروخانه ماسکی برای فروش ندارد. او گفت: ما نمی دانیم شما در مقطع فعلی کجا ممکن است بتوانید ماسک برای خرید پیدا کنید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تهیه این محصولات بسیار سخت است اما مردم خواهان آنها هستند. آنها پیامهای گیج نماینده ای دریافت نموده اند و مطمئن نیستند که آیا باید در زندگی روزمره خود ماسک به صورت بزنند یا خیر.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می نماید که مردم در مکانهای عمومی همچون سوپرمارکتها و داروخانه ها که در آنها به سختی می توان دیگر تدابیر فاصله گذاری اجتماعی را پیاده کرد صورتهایشان را با پارچه بپوشانند. این توصیه به صورت ویژه برای مناطقی که بیشتر درگیر شیوع بیماری هستند تاکید شده است.

کمیته ضربت کروناویروس در کاخ سفید تا آدینه روی ادبیات نهایی توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در قبال کرونا مشغول بحث بود. دانشمندان این مرکز خواهان تاکید بر توصیه به پوشاندن صورت در سطح ملی بودند و اعتقاد داشتند که این کار تاثیر بیشتری در جلوگیری از اشاعه بیماری دارد.

مشاوران کاخ سفید شامل دکتر دبورا بیرکس خواهان محدود کردن این توصیه به کانونهای درگیر با ویروس بوده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 585

به "ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ نمی خواهد صورتش را بپوشاند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید