محورهای مهم دوئل تلویزیونی ترامپ و بایدن

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) - نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد جمعه در دو شبکه تلویزیونی جداگانه به بیان مواضع خود پرداختند. ترامپ در شبکه ان بی سی حضور پیدا کرد و جو بایدن در شبکه ای بی سی.

محورهای مهم دوئل تلویزیونی ترامپ و بایدن

به گزارش فارس، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد جمعه در دو شبکه تلویزیونی جداگانه به بیان مواضع خود پرداختند.

این روش بعد از لغو دومین مناظره میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شد و در جریان آن بایدن و ترامپ به سئوال های حاضران در جلسه درباره موضوعات مختلف پاسخ دادند.

در زیر محورهای اصلی مربوط به این دوئل تلویزیونی آورده شده است.

ترامپ و انتقال مسالمت آمیز قدرت

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سئوال که آیا در صورت باخت در انتخابات به صورت مسالمت آمیز قدرت را تحویل خواهد داد یا خیر به تخلفات در برخی حوزه های رأی گیری در ایالت هایی که رأی گیری در آنها آغاز شده اشاره کرد.

او سپس با بیان اینکه دموکرات ها از ستاد انتخاباتی او جاسوسی کرده اند گفت: بعد از این صحبت می کنند که آیا قدرت را به صورت مسالمت آمیز تحویل خواهی داد؟ پاسخ مثبت است، اما می خواهم که انتخابات صادقانه باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد که هزاران برگه رأی که نام او در آنها نوشته شده به سطل های زباله انداخته شده و از این موضوع شادمان نیست.

ترامپ از اظهارات کریستوفر رای، رئیس اف بی آی که ماه پیش گفته بود شواهدی درباره احتمال بروز تخلفات انتخاباتی مشاهده نکرده هم انتقاد کرد و گفت: او کارش را درست انجام نداده است.

موضع بایدن درباره واکسن کرونا

جو بایدن مدعی شد اطلاعاتی که دونالد ترامپ درباره واکسن کرونا می دهد غلط است و او تنها زمانی از این واکسن استفاده خواهد کرد که دانشمندان آن را تأیید کنند.

بایدن گفت در صورتی که واکسن کرونا هر سه مرحله آزمایش بالینی را پشت سربگذارد و دانشمندان آن را تأیید کنند او از این واکسن استفاده خواهد کرد و مردم را نیز به استفاده از آن ترغیب خواهد کرد.

دفاع ترامپ از عملکرد اقتصادی خود

رئیس جمهور آمریکا ضمن حمایت از طرح خود برای کاهش اقتصادیات ها گفت که دولت او بیشتر از تمامی دولت های ما قبل خود اشتغال ایجاد کرده است.

ترامپ گفت که شرکت ها در حال ورود به آمریکا هستند و دلیل بازگشت سریع اقتصاد آمریکا به شرایط نرمال بعد از شیوع کرونا بنیان های اقتصادی محکمی است که او بنای آنها را گذاشته است.

ترامپ گفت در صورتی که جو بایدن رئیس جمهور شود سیاست کاهش اقتصادیات ها را کنار خواهد گذاشت.

بایدن: طرح ترامپ برای کاهش اقتصادیات را حذف نمی کنم

جو بایدن گفت که قصد ندارد طرح کاهش اقتصادیات را که رئیس جمهور ترامپ آن را اجرایی کرده برای همه آمریکایی ها لغو کند. او در عین حال گفت که قصد دارد اقتصادیات های مربوط به 1 درصد ثروتمند جامعه را افزایش دهد.

کاملا هریس، معاون بایدن در مناظره قبلی با معاون ترامپ گفته بود که جو بایدن در صورت ورود به کاخ سفید در نخستین روز طرح کاهش اقتصادیات که به تصویب کنگره و امضای ترامپ رسید را لغو خواهد کرد. او در عین حال گفت که دولت احتاقتصادی بایدن اقتصادیات را برای افرادی که درآمدشان کمتر از 400 هزار دلار است زیاد نخواهد کرد.

ادعای ترامپ درباره ماسک و کرونا

ترامپ در ادعایی اثبات نشده گفت افرادی که ماسک می زنند همیشه به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

رئیس جمهور آمریکا این اظهارنظر را در پاسخ به سئوالی درباره اینکه گردهم آیی مورخ 26 سپتامبر در کاخ سفید موجب ابتلای شمار زیادی از حاضران در آن جلسه از جمله ترامپ و همسرش به عفونت کرونا شده اعلام کرد. بیشتر حاضران در آن جلسه ماسک نزده بودند.

ترامپ ابتدا شرح داد مسئله ای با ماسک ندارم و در ادامه اضافه کرد: آدم هایی که ماسک می زنند هم همیشه مبتلا می شوند.

انتقاد بایدن از سیاست خارجی ترامپ

معاون سابق رئیس جمهور آمریکا در انتقاد از سیاست خارجی ترامپ گفت که آمریکا بیش از هر زمان دیگر منزوی است، ایران به بمب هسته ای نزدیک تر شده، کره شاقتصادی بیش از هر زمان دیگر موشک دارد، متحدان آمریکا به این کشور اعتماد ندارند و رئیس جمهور آمریکا در تریبون های جهانی مورد تمسخر واقع می شود.

ترامپ بالاخره نژادپرستی سفیدپوستان را محکوم کرد

یکی از مسائل جنجالی از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید امتناع او از محکوم کردن نژادپرستان سفیدپوست بوده است.

خودداری ترامپ از محکوم کردن نژادپرستان سفیدپوست جنجال های زیادی به پا کرد اما ترامپ در جلسه شامگاه پنجشنبه بالاخره مجبور شد این گروه را محکوم کند، هر چند که به سرعت موضوع را تغییر داد و از چپ گرایان افراطی انتقاد کرد.

ترامپ تحت فشار مجری ان بی سی گفت: من سفیدبرترپنداری را محکوم می کنم. من سال ها است سفیدبرترپنداری را محکوم کرده ام.

حمله بایدن به ترامپ بابت مدیریت کرونا

جو بایدن از مدیریت ترامپ در مهار شیوع کرونا انتقاد کرد و گفت: وظیفه رئیس جمهور رهبری است. او اضافه کرد: ترامپ چنین کاری انجام نداده است.

جو بایدن گفت که ترامپ صرفاً روی مسئله بازار سهام تمرکز کرده و توجهی به اثرات این بیماری روی سلامت مردم نداشته است.

طفره ترامپ از پاسخ به سئوالی درباره تست کرونا

رئیس جمهور آمریکا از پاسخ دادن به سئوالی درباره اینکه آیا در روز برگزاری مناظره اول تست کرونا داده یا خیر طفره رفت.

بعد از آنکه مجری چندین بار سوالش را تکرار کرد ترامپ گفت احتمالاً در روز برگزاری مناظره با جو بایدن تست کرونا داده اما به خاطر نمی آورد.

کمیسیون مناظره های ریاست جمهوری که متولی برگزاری مناظره ها میان نامزدها است از بایدن و ترامپ خواسته بود قبل از انجام مناظره اول تست کرونا بدهند. ترامپ دو روز بعد اظهار داشت که به بیماری کووید-19 مبتلا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 947

به "محورهای مهم دوئل تلویزیونی ترامپ و بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محورهای مهم دوئل تلویزیونی ترامپ و بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید