فراوری ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این ربات حتی از توانایی بالا رفتن از سطوح عمودی هم برخوردار است و از تغییر ولتاژ برای تغییر مقدار چسبندگی و چرخش های تند استفاده می نماید.

فراوری ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

بخش اصلی این ربات یک بدنه مستطیلی شکل از جنس پلی وینیلیدن فلوراید (PVDF) است که با استفاده از یک پلیمر الاستیک ساخته شده و با اتصال جریان متناوب برق به آن به طور مکرر خم و راست می گردد و همین امر حرکت ربات یادشده را به سمت جلو ممکن می نماید.

ربات چند سانتیمتری مذکور در صورت قرار دریافت بر روی یک سطح صاف، می تواند در هر ثانیه 20 برابر طول بدنش رو به جلو حرکت کند و حتی مقادیر کمی بار را هم حمل کند. البته قدرت مانور این ربات کم است و قرار است مهندسان در نسخه نو ربات یادشده این مشکل را هم رفع نمایند.

این ربات از هوش زیادی هم برخوردار است و به اسم مثال می تواند با آنالیز جهت پیش رو در عرض چند ثانیه از یک مارپیچ خارج گردد. با نصب حسگرهای گازی بر روی ربات مذکور می توان از آن برای شناسایی نقاط آلوده به انواع گاز استفاده کرد و لذا ربات یادشده می تواند ابزاری برای شناسایی موارد نشت گاز باشد.

این ربات در دو مدل فراوری می گردد که یکی به طور مستقیم به برق متصل می گردد و دیگری با باتری کار می نماید. مدلی که به طور مستقیم به برق متصل می گردد، سرعت بیشتری دارد و در هر ثانیه 28 برابر طول بدنه خود رو به جلو حرکت می نماید. مدل باتری دار با هر بار شارژ برای 19 دقیقه قابل استفاده است و می تواند حداکثر 31 متر از مرکز کنترل خود فاصله بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1393

به "فراوری ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید