دادستان ها به عدم ترخیص کالاها در گمرک ورود کردند ، عناصر ناباب در ماجرای گمرک حذف شدند

به گزارش کوه سفید، سخنگوی قوه قضائیه گفت: دادستان ها در ماجرای ترخیص کالاهای گمرک ورود کردند و با حذف بعضی عناصر ناباب و جایگزینی آن ها یاری های شایسته ای شد.

دادستان ها به عدم ترخیص کالاها در گمرک ورود کردند ، عناصر ناباب در ماجرای گمرک حذف شدند

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار اجتماعی خبرنگاران مبنی بر آنالیز و پیگیری ترک فعل و تخلف دولت در ماجرای ترخیص کالاهای موجود در گمرک گفت: اشکالاتی در ترخیص کالا در گمرکات بود که دادستان ها ورود کردند و با حذف بعضی عناصر ناباب و اصلاح فرایندها یاری شایسته ای به موضوعات صادرات کالا و انضباط در این حوزه شد.

وی اضافه کرد: با حضور همکاران ما در گمرکاتی که ترخیص کالا با مشکل روبرو بود و کالاها ترخیص نمی شدند بویژه در گمرک شهید رجایی بندرعباس محموله سنگین نباتی معطل مانده ترخیص و ازاد شد و با این اقدام مشکل کمبود روغن نباتی در کشور مرتفع شد.

مسائل ناظر به شرایط ورود کالا و ضوابط و مقررات و بخش نامه های فروان گمرکی است که ممکن است در یک روز چند بخش نامه گمرکی صادر گردد؛ تنوع و تعارض بخش نامه های صادره و اختلاف نظر دستگاه های مختلف مانند گمرک، وزارت صمت، بانک مرکزی باعث راکد ماندن و معطل ماندن کالاها در گمرکات کشور شده بود.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 989

به "دادستان ها به عدم ترخیص کالاها در گمرک ورود کردند ، عناصر ناباب در ماجرای گمرک حذف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان ها به عدم ترخیص کالاها در گمرک ورود کردند ، عناصر ناباب در ماجرای گمرک حذف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید