رکورد تاریخی مصرف برق کشور این بار در بهار شکست

به گزارش کوه سفید، با ثبت مصرف لحظه ای 59 هزار و 76 مگاوات، رکورد تاریخی مصرف برق کشور شکسته شد.

رکورد تاریخی مصرف برق کشور این بار در بهار شکست

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق، در روزهای اخیر رکورد جدیدی در مصرف برق کشور به ثبت رسید که تا امروز این میزان مصرف برق در ایران بی سابقه بوده است.

در حالی که هر ساله در میانه تابستان (تیر و مرداد) انتظار ثبت رکوردهای جدید در مصرف برق کشور را داریم، اینبار در بهار رکورد تاریخی مصرف برق که مربوط به تابستان سال گذشته بود، شکست.

ساعت 12 و 40 دقیقه روز یازدهم خردادماه 1400، مصرف لحظه ای برق کشور برای اولین بار از مرز 59 هزار مگاوات گذشت و به میزان 59 هزار و 76 مگاوات ثبت شد.

همچنین روز گذشته، پیک لحظه ای مصرف برق به میزان 58 هزار و 563 مگاوات در ساعت 12 و 50 دقیه به ثبت رسید.

تا پیش از این، بیشترین میزان مصرف برق در تابستان سال گذشته در روز سی و یکم تیرماه به میزان 58 هزار و 254 مگاوات به ثبت رسیده بود.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: با ثبت این میزان، پیک احتیاج مصرف سال گذشته پشت سرگذاشته شد که نشانگر رشد شدید احتیاج مصرف برق در کشور است در حالی که هنوز به روزهای گرم تیر و مرداد نرسیده ایم.

وی اضافه نمود: این درحالی است که روزهای گذشته برنامه های مدیریت بار نیز به اجرا در آمده بود و یکی از تفاوت آن با سال گذشته نیز در این است که سال گذشته در چنین روزی هنوز بسیاری از ظرفیت های مدیریت بار به اجرا در نیامده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1356

به "رکورد تاریخی مصرف برق کشور این بار در بهار شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد تاریخی مصرف برق کشور این بار در بهار شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید