شبکه سازی یکی از رسالت های اتاق های بازرگانی است

به گزارش کوه سفید، تهران (پانا) -پنجمین گردهمایی فصلی شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان باحضور مجتبی رضوی رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان مازندران، قنبری نماینده اتاق بازرگانی ایران، جمعی از سهامداران شرکت تعاونی تسفا و تولیدکنندگان سازه های فولادی استان های مازندران و گلستان با بیان اهداف و برنامه های تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان در هتل میزبان بابلسر برگزار شد.

شبکه سازی یکی از رسالت های اتاق های بازرگانی است

به گزارش روابط عمومی تسفا در ابتدای گردهمایی علیرضا زرین نژاد مدیرعامل شرکت زرین سوله، ضمن خوش آمدگویی به میهمانان حاضر خاطر نشان کرد: گردهمایی های این چنینی باعث گسترش مراودات تجاری و فکری میان اعضای صنف سازه های فولادی می شود پس از اهمیت بالایی برخوردار است.

جایگاه تسفا در میان برترین تعاونی های کشور

در ادامه، ابوالفضل کدخدازاده رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی تسفا با بیان سوابق این شرکت گفت: سرمایه شرکت تعاونی تسفا در طول هشت سال فعالیت بیش از صدبرابر شده است و هدف گذاری ما این است که افزایش سرمایه تا خاتمه سال جاری به سه برابر سرمایه موجود از محل سود انباشته و آورده نقدی برسد.

وی در ادامه افزود: ما یک دهه سخت را در صنعت سازه های فولادی پشت سر گذاشتیم و متاسفانه هیچ حمایتی از صنعت سازه های فولاد در این دوران سخت صورت نگرفته است. ما بدون حمایت های دولتی توانستیم به پیروزیت های بزرگی برسیم از این رو بنا را بر این گذاشتیم تا تجربیات پیروز را با تولیدکنندگان استان های مختلف به اشتراک بگذاریم.

وی در خاتمه با اشاره به گزارش های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: تعاونی تسفا سومین تعاونی بزرگ کشور است، از این رو یکی از برنامه های ما ورود به بازار سرمایه در سال آینده است.

رسالت اصلی تسفا افزایش بازده سرمایه سهامداران است

در ادامه برنامه احمد نظری مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان، با بیان اینکه رسالت اصلی تسفا افزایش بازده سرمایه سهامداران و هم صنفیان است؛ خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین ماموریت های تعاونی، تامین نیازهای صنف سازه های فولادی است و بخش عمده این ماموریت شامل تامین مواد اولیه، ماشین آلات، ابزار آلات و لوازم مصرفی با قیمت رقابتی است.

وی در ادامه با اشاره به تلاش تعاونی تسفا برای تشکیل هایپرمارکت صنف سازه های فولادی، گفت: یکی از دغدغه های اصلی صنف ما پیوستگی تولید است، پس برای رفع این دغدغه تصمیم گرفتیم با تعریف ماموریت دوم و گسترش همکاری های صنفی و اجرای پروژه های بزرگ ملی، پیوستگی تولید هم صنفیان محترم را مهیا کنیم.

دفاع از حقوق صنف با تشکل های صنفی قدرتمند

مجتبی رضوی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مازندران نیز با بیان اهمیت تشکل های صنفی گفت: در جهت تشکل های صنفی موانع متفاوتی وجود دارد که بیشتر باعث سردرگمی آنها شده است.

وی در ادامه گفت: یکی از مسائل اصلی تشکل های صنفی آیین نامه های مختلف و موازی کاری های صنفی است.

رضوی گفت: در برخورد با موانع موجود باید آسیب شناسی صورت گیرد و همچنین با تشکیل تشکل های صنفی پرنفوذ و قدرتمند بتوانیم از حقوق اعضای صنف دفاع کنیم.

تشکل گرایی و نقش آن در بنگاه های اقتصادی

همچنین رضا قنبری عضو اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به زنجیره تولید فولاد گفت: در سال های گذشته صنف سازه های فولادی نقش بسیار کمرنگی در تعیین قیمت فولاد داشتند و ما این موضوع را عارضه یابی کردیم که چرا این صنف در این امر حضور ندارد که دلیل آن در مطالبه گری صنفی نهفته است.

وی در ادامه با بیان پشتوانه های قانونی تشکل های صنفی گفت: ظرفیت های قانونی خوبی برای مطالبه گری تشکل های صنفی وجود دارد. برای تحقق این امر باید ساختار مناسب داشته باشیم و قوانین را خوب بشناسیم و در این جهت می توانیم از تجربیات سایر تشکل ها و انجمن ها بهره ببریم.

قنبری با تشریح ساختار و اهداف اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: در بحث اهمیت صادرات و همگرایی توسط تشکل های صنفی، علاوه بر نفوذ در بازارهای بین المللی بر مقوله توسعه بازار نیز تاکید می شود.

وی در خاتمه گفت: یکی از رسالت های اتاق بازرگانی ایجاد شبکه سازی است و این یک امتیاز بزرگ برای صنف های مختلف است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1382

به "شبکه سازی یکی از رسالت های اتاق های بازرگانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه سازی یکی از رسالت های اتاق های بازرگانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید