علت مرگ سها رضانژاد معین شد ، ماجرا جنایی است؟

به گزارش کوه سفید، رئیس پلیس آگاهی گلستان قاطعانه جنایی بودن پرونده سها رضانژاد را رد کرد و گفت: از همان ابتدا مستندات و تحقیقات ما نشان می داد پرونده جنایی نیست و فرد مفقودی از ارتفاعات به پایین پرت شده است.

علت مرگ سها رضانژاد معین شد ، ماجرا جنایی است؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از فارس، مجتبی مروتی در مورد آخرین جزئیات پرونده مفقودی سها رضانژاد بانوی 27 ساله اهل کرج که در تاریخ 20 تیرماه امسال در منطقه دنیا نما کردکوی مفقود شد و ارتباط احتمالی این پرونده با کشف جسد صبح امروز در این منطقه گفت: من اطمینان دارم این جسد مربوط به همین فرد مفقودی است چون لباس های جسد با تعیینات این فرد مفقود شده مطابقت کامل دارد.

وی با انتقاد از فضاسازی های اجرا شده توسط افراد مختلف در فضای مجازی و اظهارات سطحی ناشی از کم تجربگی وکیل پرونده گفت: متاسفانه بعضی افراد اصرار بر این داشتند که پرونده آدم ربایی یا جنایی است و کوشش شد تا جهت پرونده به سمت بازداشت افرادی بی گناه پیش برود که پلیس و دستگاه قضایی به هیچ عنوان اجازه چنین اتفاقی را نداد.

مروتی گفت: پلیس و دستگاه قضایی به هیچ عنوان تحت فشارها و نظرات نسنجیده و فضاسازی ها جهت تحقیقات و اقدامات تخصصی و قانونی خود را تغییر نمی دهد.

رئیس پلیس آگاهی گلستان در پاسخ به سوال های خبرنگار خبرگزاری فارس درباره تحقیقات اجرا شده در پرونده و جزئیات اتفاقات صبح حادثه بیان نمود: این خانم همراه گروه گردشگری از تهران به سمت کردکوی حرکت نموده و با یاری خودروهای آفرود خود را به منطقه رساندند.

مصرف قرص خواب توسط سها در صبح روز حادثه

مروتی گفت: در تحقیقات پلیس تعیین شد این فرد تا ساعات بامدادی صبح روز حادثه بیدار بوده و برای استراحت قرص خواب مصرف نموده و چند ساعت بعد به اظهار همراهانش برای قضای حاجت و مسواک زدن از چادر خارج شده است.

وی متذکر شد: با توجه به خستگی ناشی از طی کردن جهت، استفاده از قرص خواب، استراحت کم و تحقیقات و مستندات موجود از همان ساعات ابتدایی ما فرضیه جنایی بودن اعم از قتل و تجاوز را رد نموده و هم اکنون نیز تمام این فرضیه ها را رد می کنیم.

رئیس پلیس آگاهی گلستان توضیح داد: منطقه دنیا نما یکی از مناطق تفریحی و توریستی در استان گلستان است که از امنیت بالایی برخوردار است و تا به امروز پرونده جنایی با این وسعتی که در فضای مجازی فضاسازی شد رخ نداده است.

مروتی بیان نمود: از همان روزهای ابتدایی اعلام کردم منطقه قابلیت جست وجوی کامل ندارد و متاسفانه بعضی اصرار بر این داشتند که این فرد در منطقه نیست و کوشش کردند پرونده را به سمت جنایی پیش ببرند.

وی با تشکر از دادستان عمومی و انقلاب کردکوی که کوشش مستمر و هماهنگی بالایی با پلیس داشته است، گفت: جسد در حال انتقال به نقطه مناسب برای تحویل به پزشکی قانونی است.

کشف جسد توسط گروه های کوهنوردی

رئیس پلیس آگاهی گلستان در پاسخ به این سوال که محل کشف جسد در چه فاصله ای از مفقودی سها رضانژاد بوده متذکر شد: جسد هزار متر به پایین پرت شده و در ارتفاعات پایین دست محل کمپ گروه کوهنوردی بوده است.

مروتی بیان نمود: هزاران ساعت اقدام اطلاعاتی و پلیسی در این پرونده انجام دادیم و مطمئن بودیم پرونده جنایی نیست و امروز هم گروه های کوهنوردی و گردشگری در منطقه پس از استشمام بوی تعفن جسد به سمت منشاء بو پیش رفته و در نهایت با جسد یک زن روبرو شده و به هلال احمر و پلیس گزارش دادند.

وی بیان نمود: متاسفانه جسد از چند نقطه در سر و گردن دچار شکستگی و ضربه ناشی از برخورد با جسم سخت شده که نشان دهنده پرت شدن جسد از ارتفاع است.

مروتی گفت: جسد دچار فساد ناشی از گذشت زمان شده و ظواهر نشان می دهد که جسد مدت زمان بسیار طولانی در فضای باز بوده که به ما اطمینان بیشتر می دهد جسد مربوط به سها رضانژاد است.

وی در خاتمه با تقدیر از کوشش های شبانه روزی آتش نشانی گرگان، هیات کوهنوردی استان گلستان و نیروهای مردمی گفت: تحقیقات بیشتر در حال اجرا است و به زودی جزئیات بیشتری را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 838

به "علت مرگ سها رضانژاد معین شد ، ماجرا جنایی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت مرگ سها رضانژاد معین شد ، ماجرا جنایی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید