فرجود: کاربران سامانه تهران من در یک سال 5 برابر شده است

به گزارش کوه سفید، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تعداد کاربران سامانه تهران من در طول یک سال از 500 هزار نفر به 2.5 میلیون نفر رسیده است.

فرجود: کاربران سامانه تهران من در یک سال 5 برابر شده است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران صبح امروز در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند که با حضور مسؤولان شهری و معاون علمی ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار گشت گفت: امروز خلاصه ای از آنچه خانواده بزرگ شهرداری در حوزه هوشمند سازی انجام داده را ارایه خواهیم کرد.

فرجود ادامه داد: اولین کاری که در یک سال گذشته در دستور کار ما بود داشتن برنامه منسجم در پنج سرفصل بود که کلان پروژه هایی ذیل هر کدام از این ها اجرا شد که مهمترین سرفصل آن ارایه خدمات دیجیتال به شهروندان بود و در ادامه دومین سرفصل مهم ما بحث شفافیت بود.

وی افزود: حوزه دیگر بحث نوآوری و توجه به کسب و کار های نواور و راه اندازی مراکز نوآوری بود. همچنین حمل و نقل هوشمند و پاک را دنبال کردیم و به دنبال مدیریت ترافیک با استفاده از داده های هوشمند بودیم.

مدیرعامل فاوای شهرداری تهران گفت: وی تحول دیجیتالی شهروندی به معنای استفاده از سامانه های هوشمند را زیر ساخت همه سرفصل ها اعلام کرد و گفت: تلاش می کنیم تا دسترسی شهروندان راحت تر شود.

فرجود گفت: انتخابات الکترونیک در حوزه شورایاری ها اولین بار در تهران برگزار گشت که اثر فناوری های نوین را بر زندگی شهری دیدیم و اکنون سامانه هوشمند ناوگان خودرویی را راه اندازی کردیم.

وی ادامه داد: سامانه نامگذاری هوشمند اماکن و معابر راه اندازی و سامانه 137 توسعه یافت و اکنون شهروندان می توانند در بستر سامانه تهران من اقدام به ارسال عکس و فیلم کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران افزود: سامانه تهران من را توسعه دادیم و اکنون تعداد کاربران این سامانه از 500 هزار به 2.5 میلیون نفر رسیده است.

فرجود گفت: یکی دیگر از اقدامات تجمیع سامانه بلیت بود به گونه ای که امروز همه بلیت های مورد نیاز شهروندان در یک سامانه و یک فرآیند قابل دسترس است.

وی شرح داد: امروز بیش از 50 API به صاحبان کسب و کار ارایه شده است و در اولین اقدام بیش از 30 میلیارد تومان تراکنش در آن به ثبت رسیده است.

مدیرعامل فاوای شهرداری تهران ادامه داد: امروز نقشه آنلاین تهران توسعه بسیار زیادی پیدا کرده و حدود 140 لایه جدید به آن اضافه شد همچنین جهت حمل و نقل عمومی هم به آن افزوده شد.

فرجود افزود: در سال 98 وارد فاز اجرایی پروژه ها شدیم و بیشتر پروژه ها مشارکتی بود و با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شد، اما در دو سال آینده به یکپارچه سازی و توسعه خدمات خواهیم پرداخت و سرویس های جدیدی ایجاد می کنیم.

وی گفت: در سال آینده برنامه ریزی ما برای بهره گیری از تکنولوژی های جدید است و توسعه هوشمند خدمات و ارایه بستر یکپارچه از برنامه های بلند مدت است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران افزود: در هفته تهران هوشمند هم مجموعه رویداد هایی نظیر چهارمین رویداد تهران نوآور، اولین گذر نوآور و اولین چالش هوش مصنوعی برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 258

به "فرجود: کاربران سامانه تهران من در یک سال 5 برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرجود: کاربران سامانه تهران من در یک سال 5 برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید