تور ارمنستان ارزان: ماجرای استخدام چوپان در ارمنستان چه بود؟

به گزارش کوه سفید، رئیس شورای تامین دام کشور گفت: آگهی استخدام چوپان در ارمنستان تنها در ایران نبوده بلکه در کشور های عربی انتشار وسیع داشته و این ها درحقیقت کارشناسان حوزه پرورش و تجارت دام هستند.

تور ارمنستان ارزان: ماجرای استخدام چوپان در ارمنستان چه بود؟

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش فارس، از چند روز پیش خبر استخدام چوپان ایران در ارمنستان در فضای مجازی دست به دست می گردد و برای بسیاری سؤال است که این چه نوع استخدامی است و چرا باید چوپان از ایران به ارمنستان برود؟

مسأله دوم اینکه گفته می گردد این چوپان ها باید به زبان عربی باید مسلط شوند و این سؤال دیگری را در فکر مخاطبان ایجاد نموده است.

منصور پوریان رئیس شورای تامین دام کشور گفت: اولا این آگهی فقط در ایران توزیع نشده بلکه در کشور های همجوار و همسایه نیز چنین آگهی وجود دارد و تقریبا از بیشتر کشور های منطقه چنین درخواستی شده است.

پوریان بعلاوه گفت: واژه چوپان به همان معنایی که در کشور ما رایج است، به کار برده نمی گردد بلکه منظور کارشناسان و متخصصان امور دام هستند که به تجارت و هم امور پرورش دام آشنایی کامل داشته باشند.

رئیس شورای تامین دام کشور در پاسخ به این سؤال که چرا نوشته شده مسلط به زبان عربی باشند، گفت: بیشتر مشتریان دام ارمنستان کشور های عربی هستند، بنابراین باید به زبان عربی مسلط باشند تا بتوانند با مشتریان که عمدتا عربی هستند ارتباط برقرار نمایند.

به گفته این مسئول این آگهی در استان های آذربایجان غربی و خوزستان توزیع شده و اعلام شده است به چوپانانی که به زبان عربی مسلط هستند 500 دلار و اگر مسلط نباشند 400 دلار پرداخت می گردد.

پوریان درباره دلایل این اقدام از سوی ارمنستان گفت: این کشور مزیت بسیار خوبی در پرورش دام دارد به علاوه برای جام جهانی قطر هم برنامه هایی دارد.

میخواهد صادرات دام سبک را به یک میلیون راس افزایش دهد و بازار کشور های عربی را فرصت بسیار مناسبی می داند، این کشور ها به بره های سبک و کوچک علاقه زیادی دارند.

وی بعلاوه گفت: قطر نیز در ارمنستان از یک سال پیش سرمایه داری در پرورش دام داشته و به همین منظور تقاضا برای پرورش و نگهداری در ارمنستان بیشتر شده است و این علت دیگری برای استخدام چوپان مسلط به زبان عربی است.

رئیس شورای تامین دام کشور در انتها توضیح داد: فرصت صادرات دام در کشور ما وجود داشت، اما از سال 97 تا به امروز به علت ممنوعیتی که اعمال شده این فرصت ها را از دست داده ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1552

به "تور ارمنستان ارزان: ماجرای استخدام چوپان در ارمنستان چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: ماجرای استخدام چوپان در ارمنستان چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید