معنی پرچم کشورهای آسیایی را می دانید؟

به گزارش کوه سفید، پرچم هر کشوری نشان دهنده هویت آن کشور است و هر رنگی، معنی خاصی در تاریخ آن ملت دارد. پرچم کشورهای آسیایی، رنگ های متفاوت و متنوعی دارند و در این مطلب می خواهیم لیستی از چند تا از کشورهای این قاره را به همراه مفهوم آن برایتان توضیح دهیم:

معنی پرچم کشورهای آسیایی را می دانید؟

پرچم افغانستان

رنگ های تشکیل دهنده: مشکی، قرمز،سبز

پرچم افغانستان

معنی پرچم: رنگ های تشکیل دهنده این پرچم نشان دهنده سلسسله ای تاریخی است که زمانی بر این کشور حکومت می کرده است. بر خلاف نظر خیلی ها، رنگ مشکی این پرچم نشان دهدنده پرچم های قبلی لفغانستان است که نمادی از پادشاهی بوده است، قرمز، نمادی از پیشرفت است و سبز هم نشان دهنده اسلام است. آرم سفید وسط پرچم هم نشان هنده مسجدی به همراه محرابش است که رو به مکه است. بالای این آرم، یک نوشته مقدس با این مضمون است: هیچ خدایی به جز الله نیست و محمد پیامبر اوست و خدا بزرگ است.

پرچم ارمنستان

رنگ های تشکیل دهنده: قرمز، آبی، نارنجی

پرچم ارمنستان

معنی پرچم: رنگ های روی این پرچم نشان دهنده مردم آن است. قرمز نشان دهنده فداکاری و خون سربازان ارمنی ای است که در جنگ های گذشته و امروز کشتته شده اند، نارنجی نمادی از زمین های بارور کشور است و آبی هم نماد امید و الهام برای پیشرفت ارمنستان است.

پرچم آذربایجان

رنگ های تشکیل دهنده: آبی، قرمز، سبز

پرچم آذربایجان

 

معنی پرچم: آبی نماد ترک هاست، قرمر نماد پیشرفت و سبز هم نشان دهنده اسلام است. ماه سفید هلالی شکل وسط پرچم هم نشان دهنده اسلام است.

پرچم بحرین

رنگ های تشکیل دهنده: سفید، قرمز

پرچم بحرین

 

معنی پرچم: رنگ قرمز این پرچم به معنای خوارج اسلام است و رنگ سفید آن هم نشان دهنده ی آتش بسی است که بحرین در قرن نوزدهم با کشورهای همسایه منعقد کرد. مثلث های دالبر شکل روی پرچم هم نماد تمایز بحرین با کشورهای اطراف است.

پرچم چین

رنگ های تشکیل دهنده: قرمز، زرد

پرچم چین

معنی پرچم: قرمز، رنگی سنتی در فرهنگ چین است و البته نمادی از کمونیسم هم به شمار می رود. ستاره های زرد روی پرچم نشان دهنده سلسله مانچو (Manchu) است و به این معناست که کشور چین متعلق به مردم چینی است. ستاره بزرگ روی پرچم نشان دهنده حزب کمونیست است و 4 ستاره کوچک هم نماد کلاس های مختلف جامعه چین است که هنمی زیر یک کمونیست واحد (ستاره بزرگ) هستند.

پرچم گرجستان

رنگ های تشکیل دهنده: قرمز، سفید

پرچم گرجستان

معنی پرچم: پرچم گرجستان دارای یک پس زمینه سفید با چندین صلیب مقدس قرمز رنگ روی آن سات که نشان دهنده پادشاهی گرجی ها در قرن پنجم است. بطور کلی روی این پرچم، 4 صلیب کوچک و یک صلیب بزرگ وجود دارد که می تواند نشان دهنده 5 زخم عمیق و بزرگ روی بدن حضرت مسیح باشد.

پرچم هند

رنگ های تشکیل دهنده: نارنجی، سفید، سبز

پرچم هند

معنی پرچم: رنگ های تشکیل دهنده این پرچم نشان دهنده ایده آل هاییست که کشور هند را تشکیل داده است. رنگ نارنجی یا زعفرانی، نشان دهنده شجاعت، فداکاری و دلیری، رنگ سفید نشان دهنده حققیت، آرامش و صلح و خلوص نیت و رنگ سبز نشان دهنده فرهنگ، باروری و ایمان است. چرخ آبی وسط پرچم هم نشان دهنده چاکرای آشوکا است.

پرچم ایران

رنگ های تشکیل دهنده: سبز، سفید، قرمز

پرچم ایران

معنی پرچم: رنگ سبز این پرچم نماد اسلام، امیدواری و امید به آینده ای بهتر، سفید نماد سنتی صلح و رنگ قرمز هم نشان دهنده شجاعتی است که ایرانیان از گذشتگان خود به ارث برده اند. شمشیر وسط پرچم نشان دهنده قدرت ایران است و در دو طرف این پرچم هم الله اکبر به معنای خداوند بزرگتر از آنست که نوصیف شود، درج شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 27 مرداد 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 95

به "معنی پرچم کشورهای آسیایی را می دانید؟" امتیاز دهید

11 کاربر به "معنی پرچم کشورهای آسیایی را می دانید؟" امتیاز داده اند | 3.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معنی پرچم کشورهای آسیایی را می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید