مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

به گزارش کوه سفید، آبشار سحر انگیز میلاش شاخص ترین، بزرگترین و زیباترین آبشار منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در راستا رودخانه میلاش قرارداشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد و درارتفاع 800 متری از سطح دریا و در700 متری غرب رودخانه پلورود قراردارد. روستای میلاش در 30 کیلومتری بخش رحیم آباد و 45 کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده و

مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

این آبشاراز دامنه های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رود خانه لوندویل که باطول 17 کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس سرچشمه گرفته سرازیر می شود و باشیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای خزرمی شود ، حجم آب آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.

آبشار دودوزن در فاصله 24 کیلومتری از شفت و در منطقه خرم کش شفت قرار گرفته است.بعد از شفت باید ازآبادی های عثماوندان، احمد سرگوراب، نصیر محله، شالما، سفید مزگی ، لپوندان،علیسرا و سیاه مزگی عبور نمود تا به خرم کش رسید.

آبشارلاتون دراستان گیلان 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا،شهرلوندویل روستای کوته کومه قرارگرفته است،ارتفاع تقریبی آبشارلاتون 105 مترمی باشدکه بلندترین آبشاراستان گیلان است.فاصله از روستای کوته کومه تا آبشارحدود 6 کیلو متر است، در راستا صعود آبشار تپه هایی جنگلی وجود دارد ، در طول راستا چشمه های فراوانی با آبی خنک و نوشیدنی دیده می شودٰ؛ آبشار از فاصله 500 متری قابل رویت است. در راستا صعودبه آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان می رسیم که تقریباًخالی از سکنه است . به زبان تالشی آسیو به معنی آسیاب و شوان به معنی کناررودخانه می باشد . در حاشیه آبشار یکی از زیباترین جنگلهای متراکم بکر ودست نخورده گیلان با انبوهی از درختان آلو، گلابی، گردو فندق و سیب وحشیوجود دارد، که در 9 ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می کند.

منبع مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان

انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1528

به "مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: زیباترین و مرتفع ترین آبشارهای استان گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید