نیویورک تایمز: کمبود تجهیزات مقابله با کرونا در آمریکا در حال شدت دریافت است

به گزارش کوه سفید، یک روزنامه آمریکایی می گوید مشکلاتی که از ابتدای بهار در تامین تجهیزات محافظتی برای مقابله با کرونا وجود داشتند اکنون در حال شدت دریافت هستند.

نیویورک تایمز: کمبود تجهیزات مقابله با کرونا در آمریکا در حال شدت دریافت است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارشی از کمبود جدی تجهیزات حفاظتی در مراکز درمانی آمریکا همزمان با اوج گیری مجدد شیوع ویروس کرونا در این کشور منتشر کرده است.

بنابراین گزارش، با شدت دریافت موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور، بیمارستان ها، خانه های سالمندان و مراکز درمانی خصوصی با مسئله ای روبرو شده اند که انتظار می رفت تا به امروز حل شده باشد: کمبود جدی ماسک های تنفسی، گان و دستکش های یکبار مصرف که مانع از ابتلای کارکنان بهداشتی صف اول می شوند.

بر اساس گزارش فوق، برخلاف بحرانی که در ماه های مارس و آوریل تعدادی از بیمارستان های شهرهای بزرگ را فراگرفت، تقاضای زیاد برای تجهیزات حفاظتی اکنون در حال تحت تاثیر قرار دادن طیف گسترده ای از مراکز در سراسر آمریکاست، مسئله ای که کارشناسان و انجمن های پزشکی براین باورند که با اتخاذ رویکرد جدی تر تدارکاتی و توزیعی در روزهای آغازین همه گیری می توانست برطرف شود.

نیویورک تایمز از یک مرکز درمانی در هیوستون گزارش داده که به پزشکان این مرکز گفته شده که ماسک های ان 95 را تا 15 روز استفاده کنند. بزرگ ترین سازمان پرستاران آمریکا در یک پیمایش در اواخر ماه ژوئن به این نتیجه رسید که 85 درصد از اعضای این سازمان در حین مداوای بیماران کرونا مجبور به استفاده مجدد از ماسک های ان 95 شده اند. در فلوریدا، برخی بیمارستان ها به کارکنانی که با بیماران تازه پذیرش شده سر و کار دارند که برخی از آنها می توانند ناقلان بی نشانه بیماری باشند، تنها ماسک های جراحی شل و ول داده شده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا که ریاست کارگروه مقابله با کرونا را نیز در این کشور بر عهده دارد روز چهارشنبه تلاش کرد تا کمبود تجهیزات حفاظتی را مساله ای نه چندان مهم جلوه دهد اما گفت که دولت در صدد است تا دستورالعمل جدیدی در خصوص حفظ و مصرف مجدد تجهیزات محافظتی ارائه کند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از مشکلاتی که در اوایل بهار در مقابله با بیماری کرونا در آمریکا به چشم می خوردند نه تنها از بین نرفته اند بلکه بیشتر شده اند. بر اساس گفته های کارشناسان تدارکات، ایالات متحده برای تجهیزات مقابله با کرونا وابسته به تولیدکنندگان خارجی و واسطه هایی است که با افزایش تقاضای جهانی قیمت های خود را بالا برده اند. این در حالی است که شرکت های تولید کننده این تجهیزات در آمریکا با حداکثر ظرفیت خود مشغول تولید هستند.

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا از سه میلیون نفر فراتر رفته و یک چهارم کل ابتلاها در جهان در آمریکا رخ داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 790

به "نیویورک تایمز: کمبود تجهیزات مقابله با کرونا در آمریکا در حال شدت دریافت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: کمبود تجهیزات مقابله با کرونا در آمریکا در حال شدت دریافت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید