هایپرلوپ کره جنوبی رکوردهای قبلی را در هم شکست: حرکت با سرعت 1019 کیلومتر بر ساعت

به گزارش کوه سفید، سیستم حمل و نقل هایپرلوپ در کره جنوبی طی سفری آزمایشی با دستیابی به سرعت 1000 کیلومتر در ساعت رکورد شکنی کرد، بالاترین سرعت گزارش شده هایپرلوپ تا به امروز 714 کیلومتر در ساعت بوده است.

هایپرلوپ کره جنوبی رکوردهای قبلی را در هم شکست: حرکت با سرعت 1019 کیلومتر بر ساعت

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، کره جنوبی امیدوار است که نخستین شبکه حمل و نقل سریع با سیستم هایپرلوپ در این کشور در سال 2024 به صورت کار خود را شروع کند. چند روز پس از نخستین سفر موفقیت آمیز ویرجین هایپرلوپ در صحرای خارج از لاس وگاس، نمونه مدلسازی شده هایپرلوپ در کره جنوبی رکورد بالاترین سرعت را در سفر آزمایشی از آن خود کرد.

موسسه تحقیقات راه آهن کره (Korail) گفت که هایپرلوپ در این سفر توانسته با سرعت 1019 کیلومتر در ساعت حرکت کند. کره جنوبی امیدوار است تا سال 2024 هایپرلوپ بتواند مدت سفر بین سئول و بوسان را از سه ساعت به 30 دقیقه کاهش دهد.

سیستم حمل و نقل هایپرلوپ نخستین بار در سال 2012 از سوی ایلان ماسک مطرح شد. او در همان مقطع زمانی گفت که زمان کافی برای پرداختن به این پروژه را ندارد. از سال 2012 تا به امروز شرکت ها و استارتاپ های مختلفی در این پروژه وارد شده اند.

چند روز قبل، ویرجین هایپرلوپ، نخستین مسافران خود را در سفری آزمایشی در صحرای لاس وگاس نوادا با موفقیت جا به جا کرد. در این سفر، ویرجین هایپرلوپ راستا آزمایشی 500 متری DevLoop را با سرعت 172 کیلومتر در ثانیه به همراه دو سرنشین خود پیمود. مدت زمان این سفر تنها 15 ثانیه بود.

کشورهای دیگری همچون فرانسه، هند، عربستان سعودی و انگلیس نیز در حال توسعه فناوری و زیرساخت های راه اندازی حمل و نقل سریع هستند. با چنین روینمودهایی مثلا راستا 60 کیلومتری بین فرودگاه های گاتویک و هیترو را می توان در عرض 5 دقیقه طی کرد.

براساس اعلام دیرک آهلبورن مدیر عامل Hyperloop TT، دولت کره جنوبی در کوشش برای دریافت مجوزهای قانونی و عبور از موانع موجود است تا بتواند به عنوان نخستین کشور دنیا از سیستم حمل و نقل فوق سریع هایپرلوپ رونمایی نموده و از آن در حمل و نقل استفاده کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 997

به "هایپرلوپ کره جنوبی رکوردهای قبلی را در هم شکست: حرکت با سرعت 1019 کیلومتر بر ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایپرلوپ کره جنوبی رکوردهای قبلی را در هم شکست: حرکت با سرعت 1019 کیلومتر بر ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید