6 فیلم مورتال کامبت از بدترین تا بهترین

به گزارش کوه سفید، از بازی مورتال کامبت، فیلم های اقتباسی زیادی ساخته شده است. لیستی را تهیه کرده ایم که فیلم های مورتال کامبت را از بدترین تا بهترین رده بندی کرده است.

6 فیلم مورتال کامبت از بدترین تا بهترین

مورتال کامبت تا به امروز موضوع بسکمک از فرم های رسانه مانند تعداد زیادی بازی، تعدادی فیلم و دو سریال لایو اکشن بوده است. پس از گذشت 25 سال از ساخت اولین فیلم لایو اکشن مورتال کامبت، خبر ساخت فیلم جدید مورتال کامنت، علاوه بر خبری خوشایند برای هواداران سرسخت مورتال کامبت ، فرصت دوبار ه ای برای نگاه به این سری هم بود.

در این سریال شاهد شخصیت هایی مانند ریدن، ساب زیرو، اسکورپین، کی نو، جکس و سونیا بلید هستیم و این خود به تنهایی می تواند دلیلی برای ماجراجویی بیشتر استودیو های فیلم سازی حول دنیای بازی های کامپیوتری باشد. ممکن است در طول راه ساخت فیلم های مورتال کامبت اشتباهاتی رخ داده باشد. اما نباید فراموش کنیم که فیلم 1995 مورتال کامبت یکی از فیلم های اقتباس یافته از یک بازی کامپیوتری است که با شکستی کامل روبرو نشد. اگر راه اندازی مجدد سری فیلم های مورتال کامبت با موفقیت چشم گیری روبرو شود و این موفقیت منجر به ساخته شدن قسمت های بعدی و اسپین آف های بعدی شود، سرنوشت این سری جور دیگری رقم خواهد خورد.

این فیلم، دومین فیلم اقتباس یافته از بازی مورتال کامبت نیست. تا به امروز 6 فیلم اقتباسی از دنیای مورتال کامبت با طول و کیفیت های متفاوت ساخته شده است. اما با پخش جدید ترین فیلم مورتال کامبت، وقت تعیین بهترین فیلم این سری فرا رسیده است.

6. مورتال کامبت: آغاز سفر (Mortal Kombat: The Journey Begins)

در حالی که اکثرا فیلم لایو اکشن سال 1995 پل دبلیو. اس. اندرسون را اولین فیلم مورتال کامبت می دانند، اما باید بگوییم که اولین فیلم اقتباس یافته از این بازی یک انیمیشن غیر رسمی است. این انیمیشن که توسط شرکت ترنر هوم انترتینمنت ساخته شد، سعی کرد تا در 54 دقیقه با انیمیشنی ضعیف و ابتدایی به توضیح اسطوره شناسی، داستان مسابقات و برخی شخصیت های داستان بپردازد. این فیلم که سال ها منتشر نشد، با پخش بلوری فیلم 1995 مورتال کامبت در سال 2011 به همراه فیلم اصلی داده می شد و اکنون به عنوان تصویری از پیشرفت انیمیشن عمل می کند و همچنین می تواند پایه ریزی داستان فیلم مورتال کامبت 2021 را انجام داده باشد.

5. مورتال کامبت: نابودی (Mortal Kombat Annihilation)

لایو اکشن ساخته شده بعدی مورتال کامبت: نابودی است. این فیلم قسمت بعدی مورتال کامبت 1995 است و گویا دلیل مناسبی برای نامطلوب بودن آن وجود دارد. پس از سرانجام ساخت این فیلم، با وجود آزمایش های انجام گرفته روی آن، افکت های آن به سرانجام نرسیده و احساس ناقص بودن را به بیننده منتقل می کند.

این فیلم ریتم ناهماهنگی دارد و در یک پرولوگ نامناسب، یکی از محبوب ترین شخصیت های فیلم، کشته می شود. ایده پشت این فیلم استفاده از شخصیت های مورتال کامبت تا حد ممکن است. اما ویرایش و فیلم نامه ضعیف عمق این فیلم را سلب کرده است. در نهایت این فیلم با انتخاب بد بازیگران و افکت هایی ضعیف به خاطر سپرده شده است.

4. مورتال کامبت: تولد دوباره (Mortal Kombat: Rebirth)

این فیلم با وجود اینکه نسبت به فیلم های لایو اکشن هم رده خود محدودیت های داشت، اما قدمی مهم در تاریخ فیلم های مورتال کامبت مدرن حساب می شود. زیرا با وجود لذت بخش بودن آن، این تجربه هشت دقیقه ای قرار بود ارائه ای از فیلم مورتال کامبت لایو اکشنی به کارگردانی کوین تانچارئون، برای کمپانی برادران وارنر باشد. این فیلم نسبت به سایر فیلم ها حس ماورالطبیعی بیشتری را به بیننده منتقل کرده و حالتی که دارد چیزی بین فیلم های یورش و شهر گناه است. در این فیلم مایکل جی وایت نقش جکسی را بازی می کند که فاقد بازو های آهنین معروف جکس است و جری رایان حضور مختصری به عنوان سونیا بلید پیدا می کند و باقی شخصیت های داستان به دنبال مقابله با این دو هستند.

ایده برپایی مسابقه بین برترین مبارزان و قاتلان در نوع خود جالب است، اما چیز هایی مثل قتل جانی کیج یا حذف کلی داستان مورتال کامبت برای عده ای از هواداران قابل قبول نبود. اما مبارزه جانی با باراکا که لارنل استووال کورئوگرافی آن را انجام داده بود، ذره ای از چیزی بود که می توانست جزء کامل تری از خانواده فیلم های اقباسی مورتال کامبت باشد و همچنین این فیلم را می توان عاملی در به وجود آمدن مجموعه اینترنتی مورتال کامبت: لگاسی (Mortal Kombat: Legacy) دانست.

3. مورتال کامبت 1995 (Mortal Kombat)

با وجود سانسور های ناامید کننده ای که در خصوص شخصیت ریدن اجرا شده بود، می توان این فیلم را اثری نوستالژیک دانست. ممکن است این فیلم خشونتی که هواداران بازی مورتال کامبت خواهان آن هستند را ارائه نکند، اما سرشار از لحظات جذاب است و اصالت بازی را به خوبی حفظ می کند. همچنین اسطوره شناسی موجود در بازی را قبول کرده و مسابقات برگزار شده را به سادگی به تصویر می کشد.

مطمئنا قسمت هایی از فیلم بود که می توانست بهتر انجام شود (مانند شخصیت ریدن با بازی کریستوفر لمبرت یا افکت های موجود)، اما انتقادهای وارد به این فیلم، همیشه کمی ناشیانه بوده است. هنگام بررسی چنین فیلمی نباید در برابر جنبه کمدی آن موضع گرفت و همچنین باید گفت که کورئوگرافی فیلم، اغلب جالب توجه بود. در طول 25 سال اخیر از فیلم اندرسون به خوبی یاد شده و ساخته نشدن قسمت دوم این فیلم به دست او، جای تأسف دارد.

2. افسانه های مورتال کامبت: انتقام اسکورپیون (Mortal Kombat Legends: Scorpions Revenge)

اگرچه فیلم تولد دوباره (Rebirth) نگاه جدیدی به سری مورتال کامبت بخشید و شرکت برادران وارنر را در جهت ریبوت 2021 قرار داد، اما در سال 2020 فیلم بعدی مورتال کامبت انیمیشن افسانه های مورتال کامبت: انتقام اسکورپیون بود. در این انیمیشن، شاهد شباهت آن با اثر سیمون مک کوئید هستیم؛ زیرا در آن اصالت بازی های اولیه، با موضوعاتی مانند رهبری زمین به دست ریدن و درگیری های بین ساب زیرو و اسکورپین حفظ شده است. تفاوت اصلی در مسابقه است که در آن لو کنگ، سونیا بلید و جانی کیج برای نجات زمین رقابت می کنند. در هیاهوی جریانات بین ساب زیرو و اسکورپین، زیبایی های این انیمیشن بیشتر جلوه می کند. اگرچه که شخصیت جانی کیج با بازی جوئل مک هیل نشان می دهد که چقدر جای شخصیت او در مورتال کامبت 2021 خالی است.

در حالی که ساختار انیمیشن هم زمان فضا برای شوخ طبعی جانی کیج و تراژدی شخصیت اسکورپین دارد، اما کمی مانع از اجرای افکت هایی حیرت انگیز می شود و همچنین صحنه های اکشن را کمی محدود می کند. اما در مجموع رقابت نزدیکی با شماره یک لیست فیلم های مورتال کامبت دارد.

1. مورتال کامبت 2021 (Mortal Kombat)

ممکن است این فیلم موفقیت بی نقصی به نظر نرسد، اما مطمئنا بهترین فیلمی است که این سری برای عرضه دارد (حتی با نبود یکی از بهترین شخصیت ها). اضافه کردن شخصیت کول یانگ با بازی تن لوییس ممکن بود انتخاب درستی نباشد؛ اما برعکس، از نظر اضافه کردن نقطه روایتی جدید به داستان، بدون اشغال بیش از حد زمان فیلم، اضافه شدن این شخصیت به داستان تصمیم مناسبی بود.

در این فیلم می بینیم که مسابقه مورتال کامبت کاملا از داستان کنار گذاشته شده و تعادل داستان با تمرکز به روی اختلافات بین ساب زیرو و اسکورپین رعایت شده است و با وجود اینکه زمان کافی به این مسأله اختصاص داده نشده است، می توان به پتانسیلی که برای قسمت های بعدی به وجود آمده امیدوار بود.

طراحی مبارز ه ها فوق العاده و افکت ها اکثرا خیلی خوب هستند و پایبند بودن فیلم به داستان اصلی بازی ها، برای هوادارانی که در طی دهه های اخیر این سری را دنبال می کردند، راضی کننده بود. تغییراتی مانند ویژگی های جزئی ظاهری شخصیت ها یا تغییر کلی فن فیتالیتی سونیا بلید وجود دارد که هیچ کدام از این تغییرات بد نبوده اند و به جذاب تر شدن فیلم کمک کرده اند.

دریافت درجه R بسیار مناسب این فیلم است، اما همچنین به معنی از دست دادن بسکمک از شخصیت های جالب خواهد بود. اما جای نگرانی وجود ندارد، چون همیشه مبارزان دیگری برای پر کردن جای خلی آن ها وجود دارند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1320

به "6 فیلم مورتال کامبت از بدترین تا بهترین" امتیاز دهید

11 کاربر به "6 فیلم مورتال کامبت از بدترین تا بهترین" امتیاز داده اند | 3.1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 فیلم مورتال کامبت از بدترین تا بهترین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید