آسیب های رفتاری ناشی از مصرف بیسکوئیت و بستنی

به گزارش کوه سفید، نتایج یک مطالعه نشان داده است که مصرف زیاد بیسکوئیت و بستنی، پرخاشگری و مسائل رفتاری را افزایش می دهد.

آسیب های رفتاری ناشی از مصرف بیسکوئیت و بستنی

خبرنگاران- بیسکوئیت ها و بستنی های شیرین از جمله محبوب ترین خوارکی هایی هستند که به وسیله بسیاری مصرف می شوند. طعم شیرین و متمایز آن ها باعث شده است که مورد علاقه بسیاری از افراد جوان یا مسن باشند.

آسیب های این خوراکی ها بسیار بیشتر از شیرینی طعم آن ها است. علاوه بر اثراتی که این خوراکی ها بر سلامتی بدن دارند، ثابت شده است که در افزایش پرخاشگری فرد نیز نقش دارند.

محققان دانشگاه کلرادو شرح داده اند که سطوح پایین فروکتوز منجر به افزایش جست وجوی غذا و ذخیره انرژی به عنوان چربی می گردد.

با این حال، مقادیر بیش از حد باعث تکانشگری و پرخاشگری می گردد که خطر مسائل رفتاری را افزایش می دهد. محققان گزارش نموده اند که اثرات آن شامل ADHD، افسردگی شیدایی و اختلال دوقطبی است.

محققان تاکید نموده اند که مصرف بیش از حد فروکتوز و قند های تصفیه شده، ممکن است به طور قابل توجهی در ایجاد این اختلالات نقش داشته باشد.

محققان شرح داده اند که فروکتوز واکنشی شبیه به آن چه در گرسنگی اتفاق می افتد را تحریک می نماید و این که پاسخ جست وجوی غذا، ریسک پذیری، تکانشگری، تصمیم گیری سریع و تهاجمی را برای یاری به یافتن غذا به عنوان پاسخی به بقا تشدید می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع: الامارات نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1686

به "آسیب های رفتاری ناشی از مصرف بیسکوئیت و بستنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب های رفتاری ناشی از مصرف بیسکوئیت و بستنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید