آشنایی با حقوق فردی و اجتماعی، معیار سواد در دنیای امروزی است

به گزارش کوه سفید، خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که آشنایی با حقوق فردی و اجتماعی، معیار سواد در دنیای امروزی است، افزود: نهادها و مجموعه های حقوقی غیردولتی باید با ارائه خدمات مشاوره ای و حقوقی در این زمینه تلاش کنند.

آشنایی با حقوق فردی و اجتماعی، معیار سواد در دنیای امروزی است

محمدرضا پورمحمدی در دیدار اعضای هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با وی، ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم را زمینه کاهش تخلفات و اختلافات برشمرد و گفت: بهره مندی مردم از خدمات حقوقی و کارشناسی نهادهایی مانند مرکز کارشناسان رسمی دادگستری می تواند از بروز بسیاری از دعاوی در محاکم قضایی پیشگیری کند.

وی اضافه نمود: با توجه به این موضوع، ایجاد و فعالیت نهادها و مجموعه های حقوقی اقدام ارزشمندی است و مدیریت اجرایی استان نیز از این مجموعه ها بویژه سازمان های غیردولتی حمایت می کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر معرفی ظرفیت های مرکز کارشناسان رسمی دادگستری از طریق اقدامات ابتکاری و نوآورانه تأکید کرد و گفت: مردم باید با مزیت های چنین نهادهایی آشنا شوند.

رئیس هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی هم در این دیدار با اشاره به این که این مرکز از سال 1379 فعالیت می کند، گفت: تا به امروز 850 کارشناس در 45 رشته و 450 عنوان صلاحیت، از این مرکز پروانه رسمی کارشناسی دریافت کرده اند و مرکز آذربایجان شرقی از نظر تعداد کارشناس رتبه دوم کشور را دارد.

اسماعیل عبدالهی با بیان این که جذب کارشناس در این مرکز زیر نظر مستقیم قوه قضائیه صورت می گیرد، اضافه نمود: کارشناسان رسمی دادگستری با اظهارنظر تخصصی و کارشناسی خود زمینه ساز استیفای حق در محاکم قضایی هستند و انتظار می رود که قبل از انعقاد قراردادها و ایجاد دعاوی از نظرات آنان استفاده شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سایر اعضای هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان نیز در این جلسه نظرات خود را درخصوص مسائل و مسائل مختلف این مرکز بیان کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 881

به "آشنایی با حقوق فردی و اجتماعی، معیار سواد در دنیای امروزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با حقوق فردی و اجتماعی، معیار سواد در دنیای امروزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید