رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی

به گزارش کوه سفید، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی با بیان اینکه تعداد کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به سال گذشته 2.5 درصد رشد داشته گفت: سرعت اینترنت در ایران نسبت به کشورهای همتراز پایین تر است.

رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،محمدرضا طلایی در دهمین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران با اشاره به شرایط و زیرساخت های موجود در بحث اینترنت کشور با توجه به تاکید دولت برای سوق پیدا کردن کشور به سمت دیجیتالی شدن، گفت: در ایران از جمعیت حدود 84 میلیون نفری، حدود 59 میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که این موضوع یک پتانسیل بسیار جدی می تواند برای توسعه فضای مجازی ایجاد کند.

وی گفت: در شبکه های اجتماعی ایران طبق آمار حدود 33 میلیون کاربر وجود دارد و رشد کاربران ایران به نسبت مدت مشابه در سال 2019 چیزی در حدود 2.5 درصد است. این اعداد و ارقام نشان می دهد که سرعت رشد و توسعه کاربران فضای مجازی در ایران رو به افزایش است؛ ولی متاسفانه سرعت اینترنت در ایران نسبت به سایر کشورهای همتراز اندکی پایین است.

طلایی با بیان اینکه اخیر وزیر ارتباطات اعلام نموده که عملا دولت الکترونیک اجرایی شده و تنها منتظر اتصال دستگاه های مرتبط با یکدیگر است، گفت: پیغام اصلی این موضوع تعیین می نماید در دولت الکترونیک عملا کاری صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی اضافه کرد: دکتر روحانی رییس جمهور کشور تاکید بسیار زیادی بر تقویت فضای مجازی دارند و از همین رو زمان آن رسیده که ما نقش بهتری در این عرصه ایفا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در مورد مباحث مالیاتی و بیمه، یک جمع بندی از سوی فعالین حوزه فاوا صورت گیرد تا به کمیسیون مربوطه در اتاق بازرگانی ارائه گردد، اضافه کرد: از همین رو بهتر است که یک کارگروه بین کمیسیون فاوا و کمیسیون های مربوطه برای پیگیری و برطرف این موضوع ایجاد گردد.

آنالیز قانون بیمه شرکت های IT با توجه به شرایط دورکاری کارکنان و تداوم آن، آنالیز مسائل مالیاتی فعالان حوزه فاوا در دوره کرونا، آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (18) قانون بودجه، با موضوع نحوه اختصاص اعتبار برای حمایت از سرمایه گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و موضوع آیین نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران حوزه فاوا از جمله مواردی بود که در این جلسه آنالیز شد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 743

به "رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 2.5 درصدی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید