رقم عجیب وام بلاعوض دولت استرالیا به خسارت دیدگان جنگل سوزی

به گزارش کوه سفید، رسانه های استرالیایی به نقل از دولت این کشور اعلام کردند: خسارت دیدگان از آتش سوزی جنگل ها و مراتع استرالیا از حمایت های بیشتر اقتصادی بلاعوض و همچنین دریافت وام های کلان تا سقف 500 هزار دلار بهره مند می شوند.

رقم عجیب وام بلاعوض دولت استرالیا به خسارت دیدگان جنگل سوزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا گفت که دولت وی یاری های بلاعوض و وام هایی را برای صاحبان مشاغل کوچک که کسب و کار آنها در اثر آتش سوزی ها در مراتع و جنگل ها نابود شده ند، تقویت کرده است.

بر اساس این گزارش، یاری های اقتصادی بلاعوض برای مشاغل کوچک تحت تأثیر آتش سوزی از رقم 15 هزار به 50 هزار دلار افزایش داده و وام های بدون بهره نیز تا سقف 500 هزار دلار به مدت دو سال برای احیای این مشاغل ارائه می گردد.

دولت استرالیا همچنین با ایجاد صندوق 46 میلیون دلاری درصدد نجات زندگی حیات وحش به ویژه کوالاهای در محاصره آتش سوزی است.

گزارش جدید رسانه های استرالیایی حاکی است جنگل و مرتع سوزی در استرالیا تا به امروز 29 نفر قربانی برجای گذاشته و میلیون ها حیوان از جمله حیات وحش نادر تلف شدند.

علاوه بر این بیش از 2500 خانه به طور کامل در این آتش ها سوخته است.

موریسون همچنین گفت که این آتش سوزی تا به امروز بیش از یک میلیارد دلار بر صنعت گردشگری این کشور خسارت وارد کرده است.

نخست وزیر استرالیا به مردم این کشور وعده داده است که خسارات ناشی از آتش سوزی را جبران خواهد نمود. این در حالی است که آتش سوزی ماه های اخیر در استرالیا آثار بسیار منفی بر محیط زیست جهانی داشته است.

اگرچه بارش چند روز باران و کاهش دما باعث کاهش تعداد آتش سوزی های فعال در جنوب شرقی استرالیا شد و به نیروهای امدادگر این فرصت را داد تا برای مقابله با آتش گسترده ای که هنوز به طور کامل خاموش نشده توانمندی خود را بازیابی نمایند.

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) پیشتر در گزارشی گفت: انتظار می رود ابرهای دود آلودی که در اثر آتش سوزی بی سابقه جنگل ها و بیشه زارهای استرالیا ایجاد شده، در اثر جریان های هوایی حداقل یکبار در سراسر جو کره زمین دور زده و سپس دوباره به آسمان این کشور بازگردد.

ماهواره های این سازمان نشان می دهد که ابرهای دودآلود تشکیل شده ناشی از این آتش سوزی مهیب تا روز 8 ژانویه امسال تقریبا نیمی از فضای کره زمین را طی کرده و از جو آمریکای جنوبی عبور کرده و در تمامی این مناطق طلوع و غروب خورشید را مه آلود ساخته است.

طبق گزارش این سازمان، بیش از 11 میلیون هکتار از جنگل ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر 2019 تا به امروز در حال سوختن هستند. این آتش سوزی چند ماه قبل از فصل آتش سوزی تابستانی استرالیا آغاز شده است. این آتش های گسترده به ویژه در ایالت های ویکتوریا و نیوساوت ولز در امتداد مناطق جنگلی سواحل شرقی این کشور شدت داشته است.

بر این اساس، مساحت درگیر آتش سوزی در استرالیا برابر با یک سوم مساحت کشور آلمان بوده است.

این سازمان فضایی پیش بینی کرد: انتظار می رود دودهای ناشی از این آتش سوزی دستکم یک بار چرخش کاملی در فضای اطراف زمین داشته باشد و دوباره به آسمان استرالیا بازگردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 377

به "رقم عجیب وام بلاعوض دولت استرالیا به خسارت دیدگان جنگل سوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم عجیب وام بلاعوض دولت استرالیا به خسارت دیدگان جنگل سوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید