عسکری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است، حضور در لیگ به ملی پوشان یاری خواهد نمود

به گزارش کوه سفید، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: مبنای ما این است که مردانی سهمیه المپیک را دارد و با این ذهنیت او در حال تمرین است تا ببینیم مشیت الهی چه خواهد بود.

عسکری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است، حضور در لیگ به ملی پوشان یاری خواهد نمود

فریبرز عسکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد محرومیت 2 ساله روسیه از حضور در المپیک و احتمال المپیکی شدن سجاد مردانی گفت: روسیه سال گذشته برای 4 سال از حضور در میادین بین المللی محروم شد، اما گفت که ورزشکاران این کشور می توانند با پرجم IOC در مسابقات شرکت نمایند. با برگزاری دادگاه حکمیت ورزش محرومیت این کشور 2 ساله شد و باز همان جریان پابرجاست. از این جا به بعد به روسیه بستگی دارد که بخواهد ورزشکارانش با پرچم IOC در المپیک توکیو حضور داشته باشند یا حضور در المپیک را تحریم کند.

وی در مورد اینکه به نظر او ورزشکاران روسیه زیر پرچم IOC در المپیک توکیو حضور خواهند داشت، گفت: مبنای ما این است که این سهمیه را داریم و با این ذهنیت سجاد مردانی در حال تمرین است. اگر خدا این لطف را به ما بکند و این شرایط اتفاق بیفتد، فرصتی بوده که خدا در اختیار ما قرارداده و با تمام توان از آن استفاده می کنیم. اگر این اتفاق نیفتد نیز تسلیم مشیت الهی هستیم و کاری نمی توانیم انجام بدهیم. در این فضا وارد نمی شویم و تمرین خود را انجام بدهیم تا اگر قسمت بود چه بهتر و اگر نشد که حتماً قسمت نبوده است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد شرایط ملی پوشان المپیکی توضیح داد: شرایط تمرینی خوبی را پشت سر گذاشتیم. البته چون مسابقه ای در پیش نبود، سعی کردیم روی ضعف های بچه ها کار کنیم و آمادگی جسمانی پایه کار کنیم تا وقتی زمان مسابقات مشخص شد به سمت اهداف خود برویم. در این یکی، دو هفته به خاطر حضور بچه ها در لیگ قرار است نوع تمرینات را تغییر بدهیم. با توجه به دوری یک ساله بچه ها از مسابقات اصرار داشتم بچه ها در لیگ حضور داشته باشند و به همین دلیل تمرینات خود را تغییر می دهیم. خدا را شکر سجاد مردانی نیز برای حضور در لیگ قرارداد بست تا همه بچه ها در مسابقات حضور داشته باشند.

عسکری در خاتمه در مورد اینکه حضور در لیگ به بچه ها یاری خواهد نمود، گفت: بدون شک یاری خواهد و اینکه بچه ها در فضای مسابقات قرار بگیرند اتفاق مثبتی است. از طرفی رقبا چیزی مقابل بچه ها برای از دست دادن ندارند و این جو سنگینی است که به بچه ها که قرار است در المپیک جو سنگین تری را تجربه نمایند، یاری خواهد نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1066

به "عسکری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است، حضور در لیگ به ملی پوشان یاری خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است، حضور در لیگ به ملی پوشان یاری خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید