علی نژاد: کاراته یکی از شانس های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو است، نمی توان ورزش را تعطیل کرد

به گزارش کوه سفید، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: کاراته با توجه به پتانسلی که دارد، یکی از شانس های قطعی مدال ما در المپیک 2020 توکیو خواهد بود.

علی نژاد: کاراته یکی از شانس های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو است، نمی توان ورزش را تعطیل کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مرحله سوم اردوی تیم ملی کاراته در حالی در مجموعه ورزشی انقلاب در حال برگزار است که امروز (سه شنبه-9 دی ماه)، مهدی علی نژاد معاون توسعه قهرمانی و ورزش حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به همراه سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته از اردوی ملی پوشان بازدید کرد.

علی نژاد در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، گفت: خیلی خوشحالم این توفیق را داشتم در جمع ملی پوشان کاراته قرار گرفتم. کاراته ایران توانسته دو سهمیه در آقایان و یک سهمیه زنان را قطعی کند و البته شانس های متعدد دیگر هم دارد که در رویدادهای پیش رو، سهمیه های دیگری کسب کند.

وی اضافه نمود: کاراته با توجه به پتانسلی که دارد، یکی از شانس های قطعی مدال ما در المپیک 2020 توکیو خواهد بود. اگر بچه ها بتوانند تمرینات منظم و تدارکات خوبی داشته باشند، مدال های خوش رنگی در بزرگترین رویداد ورزشی دنیا خواهند گرفت. این رشته در میادین قبلی قهرمانی دنیای، بازی های آسیایی و قهرمانی قاره کهن پیروز بوده و امیدوارم در اولین حضورش در المپیک اتفاق خوبی که در المپیک جوانان رخ داد، در توکیو هم تکرار گردد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد حذف کاراته از المپیک 2024 پاریس عنوان نمود: این تصمیم سال گذشته اتخاذ شد. کاراته به واسطه میزبانی ژاپن، یک رشته دعوتی به المپیک بود و به همین واسطه پیش بینی می شد که در پاریس نباشد. فدراسیون بین المللی کاراته باید کوشش کند تا شاخص های کمیته بین المللی المپیک را به اجرا در آورده تا دوباره برای المپیک 2028 مطرح گردد.

وی حضور کاراته در المپیک را یک مزیت برای ورزش ایران دانست و گفت: قطعا رشته ای که یک بار وارد المپیک گردد، بازهم شانس حضور در آن را دارد. فرانسه کاراته قدرتمندی دارد و بعضی انتظار داشتند این رشته در المپیک باشد که این مهم عملی نشد.

علی نژاد در مورد در پیش بودن لیگ های رشته های رزمی و خطرات پیش رو، عنوان نمود: لیگ کشتی به خوبی برگزار گردید و مسئله ای پیش نیامد و باتوجه به پروتکل های ابلاغ شده و مصوبه ای که وزارت بهداشت دارد، با رعایت آنها مانعی برای برگزاری نیست و نمی توان ورزش را تعطیل کرد.

معاون وزارت ورزش گفت: کرونا حالا حالاها میهمان ما است و در رشته هایی که پیروزیت بین المللی داریم، احتیاج است ورزشکاران در کوران مسابقات باشند. رقابت های خارجی کنسل شده و بهترین موضوع برای جایگزینی آن همین لیگ هاست تا از لحاظ فنی و معیشتی به ورزشکاران یاری کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران درباره لغو بازی های آسیایی سانیا گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1099

به "علی نژاد: کاراته یکی از شانس های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو است، نمی توان ورزش را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: کاراته یکی از شانس های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو است، نمی توان ورزش را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید