قطعات مکانیکی و الکترونیکی ایران ساخت احتیاج صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی را تامین کرد

به گزارش کوه سفید، قطعات کنترل کننده های الکترونیکی در حوزه های گوناگون صنایع کاربرد پیدا نموده اند و یک شرکت دانش بنیان فراوری و طراحی این قطعه ها را بومی کرد.

قطعات مکانیکی و الکترونیکی ایران ساخت احتیاج صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی را تامین کرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید سجاد طباطبایی مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارین صنعت ایلیا با اشاره به طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات الکترونیکی و الکترومکانیکی گفت: علاوه بر فراوری این تجهیزات، کار بازسازی و تعمیرات اساسی این تجهیزات در کشور انجام می دهیم. همچنین در حوزه اجرای پروژه های اتوماسیون، مانیتورینگ، ایزار دقیق، تحقیق و توسعه و بومی سازی تجهیزات صنعتی فعالیت داریم.

این فعال فناور، از ارائه محصولات و خدمات فناورانه به صنایع گوناگون و بالادستی کشور گفت و ادامه داد: صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، نیروگاهی و دیگر صنایع از محصولات بهره برده اند. این محصولات با توانمندی های نوآورانه و بومی سازی فناوری های روز جهان از جمله اهداف این شرکت است.

مدیرعامل پارین صنعت ایلیا با اشاره به طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی و الکترومکانیکی بیان نمود: متخصصان این شرکت دانش بنیان، توانایی طراحی سخت افزار و برد های مدارچاپی و قطعه های دستگاه های الکترونیکی مانند رله ها را در کشور دارند.

طباطبایی، با اشاره به طراحی و ساخت انواع برد های میکروالکترونیک و پشتیبانی فنی از آن ها گفت: ساخت ماژول DC و AC مربوط به سیستم کنترل SCR، باکس اندازه گیری حجم و فشار، راه انداز چیلر های صنعتی، نمایشگر سیستم اندازه گیری غلظت گل حفاری و سیستم تصفیه بخار روغن بعضی از فراوریات این شرکت دانش بنیان به شمار می رود.

وی با اشاره طراحی و اجرای انواع پروژه های اتوماسیون و ابزار دقیق، اضافه کرد: از دیگر توانمندی های این شرکت دانش بنیان می توان به طراحی کارت راه انداز، ساخت کارت شبکه یونی پرو، برد نشانگر دور در دقیقه، برد گشتاور، انواع تابلو های ضد انفجار، مخازن گل حفاری اشاره نمود.

این فعال فناور همچنین با اشاره به توانمندی در تعمیر و بازطراحی تجهیزات الکترونیک، ادامه داد: رگولاتور های ولتاژ اتوماتیک، دستگاه بسته بندی و وزن کشی دیجیتال که عمدتا در صنایع بسته بندی و صنایعی که به دقت بالایی در فرآیند بسته بندی احتیاج دارند، تعمیر منابع تغذیه بدون وقفه که نیروگاه های فراوری برق مورد استفاده قرار می گیرند. بخشی از تجهیزات این حوزه به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارین صنعت ایلیا از ایجاد اشتغال برای متخصصان و دانش آموختگان دانشگاهی گفت و بیان نمود: با فراوریات و ارائه خدمات فناورانه این حوزه، دانش آموختگان حوزه الکترونیک و مکاترونیک در این شرکت مشغول فعالیت هستند و به همین دلیل، زمینه برای حفظ سرمایه های ارزی به واسطه کاهش حجم واردات این حوزه اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1278

به "قطعات مکانیکی و الکترونیکی ایران ساخت احتیاج صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی را تامین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعات مکانیکی و الکترونیکی ایران ساخت احتیاج صنایع پالایشگاهی و نیروگاهی را تامین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید