قطعا به جام جهانی صعود نمی کنیم، اسکوچیچ با تیم ملی بزرگ می شود!

به گزارش کوه سفید، جلال چراغپور در مصاحبه با خبرنگاران، در خصوص شروع کار دراگان اسکوچیچ در رأس کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران که مشغول تماشای بازی تیم های باشگاهی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شده است گفت: ما نمی توانیم وقتی درباره تیم ملی صحبت می کنیم تنها همین تیم مورد بحث قرار گیرد. فوتبال مثل یکسری ظروف مرتبط است که با یکدیگر در ارتباط هستند. اتفاقاً به همین خاطر است که فوتبال را یک پدیده اجتماعی می نامیم.

قطعا به جام جهانی صعود نمی کنیم، اسکوچیچ با تیم ملی بزرگ می شود!

کارشناس فوتبال ایران افزود: وقتی بازیکنان ایرانی با هزاران سختی و موانع صنعتی موجود در فوتبال جهان توانستند لژیونر شوند فصل جدیدی از دانش به فوتبال ایران اضافه شد. وقتی چنین بازیکنانی که دانش مربیان خارجی را دیده اند به ایران می آیند نیاز به مربی باقدرت و دارای شیوه و برند دارند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران افزود: وقتی پپ گواردیولا از بارسلونا رفت در مصاحبه ای گفت که مکتب و بازیکنان بارسا توانستند من را معروف کنند و مربی شوم. این مورد برای افشین قطبی و برانکو در تیم ملی ایران هم رقم خورد. برانکو تیمی را از بلاژویچ به ارث برد و توانست پیروز شود. اسمش را بر سر زبان ها انداخت. افشین قطبی هم تیم برانکو را در اختیار گرفت تا برای خودش اسمی دست و پا کند. آنها از دانش بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا استفاده کردند و برای خودشان اسمی را دست و پا کردند. اسکوچیچ هم با همین بازیکنان تیم ملی اسمش بزرگ خواهد شد.

چراغپور با ذکر مثال از نحوه انتخاب سرمربی تیم های ملی توسط مدیران فوتبال بیان کرد: شاید حمید استیلی از صحبت های من ناراحت شود اما واقعیت این است که او در حد دانش بازیکنان امید نبود. به همین خاطر هم حذف شدیم. بازیکنانی مثل مهدی قائدی و محمد محبی را داشتیم اما در تیم امید به بدترین شکل مورد استفاده قرار می گرفتند. دانش در گردش کادرفنی تیم امید بسیار کم بود.

وی افزود: آقایان استدلال می کنند که اسکوچیچ را بابت پنج سال پیروز در فوتبال ایران به سرمربیگری تیم ملی رسیده اند. اصلاً کسی قبول نمی کند که حتی او را انتخاب کرده است. من نمی گویم او بادانش نیست اما بارها گفته و می گویم او تنها در حد تیم های فوتبالی مرده و بی سواد است که می تواند آنها را اندکی تکان دهد.

چراغپور تاکید کرد: عملکرد سرمربی شاهین شهرداری بوشهر را ببینید. او در سه بازی نتایج خوب گرفته است اما دلیل نمی شود او را مربی قابل برای تیم ملی دانست. شاهین شهرداری بوشهر در کف دانش فوتبال باشگاهی ایران بود. او تنها به بازیکنانش اصول اولیه پاس دادن و شوتزنی را یاد داده است.

کارشناس فوتبال ایران شرح داد: دراگان اسکوچیچ سراغ تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا رفته که بازیکنان خوب دارد اما هنوز کادر فنی های خوبی را تاکتیک های قابل قبول ندارد.

وی تاکید کرد: من با اساس انتخاب او مخالفم. هیچکس هم پاسخگو نیست. همان هایی که باعث حذف تیم امید شدند و سکوت کردند پس از نرفتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی هم سکوت خواهند کرد. این آقایان حاضر در کمیته آموزش فدراسیون فوتبال فقط یاد گرفته اند به سفرهای خارجی بروند و کار دیگری هم نمی کنند.

چراغپور درباره حضور مربیان کروات در فوتبال ایران شرح داد: بالاترین سطح فوتبال مربیان فوتبال کرواسی که به ایران آمدند را برانکو ایوانکوویچ داشت که تنها چهار هفته توانست در الاهلی عربستان دوام بیاورد.

چراغپور با انتقاد تند از اعضای کمیته آموزش فدراسیون فوتبال یادآور شد: ایراد انتخاب مربیان تیم های ملی در کمیته آموزش است که در 25 سال گذشته، یک رفتار اشتباه را تکرار می کنند. افکاری دارند که دیگر کسی خریدارش نیست. شک ندارم که تیم ملی فوتبال ایران به هیچ وجه به جام جهانی 2022 قطر نمی رود. اسکوچیچ در اندازه های مربی تیم ملی نیست و می تواند پیروز تر از همیشه شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 447

به "قطعا به جام جهانی صعود نمی کنیم، اسکوچیچ با تیم ملی بزرگ می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعا به جام جهانی صعود نمی کنیم، اسکوچیچ با تیم ملی بزرگ می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید