قوه قضائیه اتهام علیه استاندار خوزستان را رد کرد

به گزارش کوه سفید، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اظهار داشت: پرونده اتهامی در مورد استاندار خوزستان، در دادسرای تهران مطرح نیست و بر همین اساس وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است.

قوه قضائیه اتهام علیه استاندار خوزستان را رد کرد

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در جریان رسیدگی به پفراینده اتهامی امید اسدبیگی و سایر متهمان مرتبط با وی در جلسه 29 اردیبهشت ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مالی، مطالبی از جانب افراد و اشخاص مختلف در رابطه با استاندار خوزستان مطرح شد که این مطالب در فضای مجازی بازنشر داشت.

این اطلاعیه می افزاید: نظر به اینکه انتساب هرگونه اتهام یا مطلب ناروا به اشخاص، در صورتی قابلیت استناد دارد که مراحل و سیر قضایی خود را طی نموده باشد، و در خصوص مشارٌالیه (استاندار خوزستان) پفراینده اتهامی در دادسرای تهران مطرح نیست، بر همین اساس وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است؛ بنابراین کسانیکه در جلسه دادگاه علنی شرکت می نمایند، علی القاعده باید ضوابط قانونی و اخلاقی را مراعات نمایند و از انتشار محتوای جلسه دادگاه به ویژه در خصوص افرادی که هنوز در خصوص آن ها تصمیم قضایی اتخاد نشده اجتناب نمایند.

غلامرضا شریعتی در این مورد جمع گفته بود که ماه هیچ وقت پشت ابر پنهان نخواهد ماند و این موضوع نیز به زودی روشن و شفاف خواهد شد و حقایق برملا می گردد.

وی با اشاره به حدیث الباطل یموت بترک ذکره(اهل باطل با فراموش کردن و بی اعتنایی از بین می فرایند) گفت: انشاءالله به زودی این موضوع روشن خواهد شد.

استاندار خوزستان به جزییات بیشتری در این خصوص اشاره نکرد ولی آن گونه که معین است استاندار خوزستان به وسیله مراجع قانونی موضوع اتهامات وارده به وی را پیگیری خواهد نمود.

فردی که خود را خبرنگار معرفی نموده است اخیرا مطالبی بر علیه استاندار خوزستان در فضای مجازی مطرح نمود و مدعی است این مطالب در روز دادگاه اسدبیگی مدیر عامل شرکت هفت تپه هفته که به اتهام مفاسد مالی محاکمه شد هفته گذشته توسط نماینده دادستان مطرح شده است.

یک منبع مطلع در وزارت کشور نیز روز شنبه به ایرنا گفت که شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر برکناری غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان واقعیت ندارد.

این منبع مطلع اضافه نمود: آنچه تا به امروز در فضای مجازی در این زمینه و انتصاب سرپرست برای استانداری خوزستان مطرح شده، خلاف واقع و صرفا یک شایعه است و آقای شریعتی همچنان به عنوان استاندار خوزستان فعالیت می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 713

به "قوه قضائیه اتهام علیه استاندار خوزستان را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوه قضائیه اتهام علیه استاندار خوزستان را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید