مرکل خواهان مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی شد

به گزارش کوه سفید، صدراعظم آلمان در سالروز فروپاشی دیوار برلین خواهان مقابله با نفرت پراکنی، نژادپرستی و یهودستیزی شد.

مرکل خواهان مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی شد

به گزارش کوه سفید، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز(شنبه) در مراسم رسمی سی امین سالروز فروپاشی دیوار برلین گفت: امروز که نهم نوامبر است یک روز سرنوشت ساز در تاریخ آلمان است. امروز قربانیان کشتارهای 1938 و جنایت های ضد یهودی در آلمان را که شب9 و 10 نوامبر انجام شد یاد می کنیم. رخدادهای 9 نوامبر نشان می دهد که ما باید با نفرت پراکنی، نژادپرستی و یهودستیزی با درایت مقابله کنیم. همچنین این روز به ما می اموزد که برای حمایت از آزادی، دموکراسی، کرامت انسانی و نظام قانونی تلاش کنیم.

وی از شهروندان خواست که به کسی اجازه ندهند همت و عزم و اراده آن ها را درهم بشکند.

آنگلا مرکل همچنین در جریان مراسم در مصاحبه با کوه سفید گفت: ممکن است بیش از 50 سال طول بکشد تا روند اتحاد بین آلمان شرقی و غربی به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: در بعضی مسائل، مثلا اینکه اعتقاد بر این بود که همه چیز در شرق و غرب یکسان خواهد بود، امروزه می بینیم که تحققش احتمالاً نیم قرن یا بیشتر طول خواهد کشید.

به گفته آنگلا مرکل، فروپاشی دیوار برلین نباید بهانه ای برای توقف مبارزات آزادیخواهانه باشد: ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که هیچ دیوار دیگری مردم را مجدداً جدا نخواهد کرد. او اضافه کرد: این ثابت می کند که هیچ دیواری آنقدر بلند و قوی نیست که نتوانیم آن را بشکنیم.

فرو ریختن دیوار برلین یکی از مهم ترین حوادث تاریخی آلمان و جهان در عصر معاصر به شمار می آید. از سال 1961 تا 1989 دیوار برلین نه تنها یک شهر، بلکه جهان را به دو بخش تقسیم کرده بود. این دیوار در 28 سالگی اش پس از اعتراضات گسترده آلمانی ها تخریب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 202

به "مرکل خواهان مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل خواهان مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید