مقاله: کولوسئوم (Colosseum)، معماری کولوسئوم رم، تور کولوسئوم، خرید بلیت کولوسئوم

به گزارش کوه سفید، در سال 2011 میلادی فردی به نام دیگو دالا واله که رئیس شرکت کفش تادس بود اعلام کرد که 25 میلیون یورو برای حمایت از کولوسئوم هزینه می کند و همین شروعی بود برای مرمت دوباره بنا. به دلیل مشارکت صندوق های خصوصی و دولتی، بازسازی و طی کردن روند اداری چند سال به طول انجامید و در آخر در 2016 به پایان رسید. در این مرمت کولوسئوم به طور کامل از آلودگی های محیطی پاکیزه شد و میله هایی آهنین در جاهای مختلف بنا قرار دادند تا از ریزش و تخریب بیشتر آن جلوگیری کنند.

مقاله: کولوسئوم (Colosseum)، معماری کولوسئوم رم، تور کولوسئوم، خرید بلیت کولوسئوم

زمینِ این تماشاخانه آن قدر برای بزرگان مسیحیت ارزشمند است که پاپ پیوس سوم دستور داد تمام شن ریزه هایی که در کف کولوسئوم ریخته شده به دلیل این که آغشته به خون شهدا می باشد، نباید زیر پا باشد.

اما پس از آخرین مرمت، آلودگی هوا در رم بسیار شدید شد و همین امر صدمات زیادی را به کولوسئوم وارد نمود و نیاز به مرمتی قابل توجه داشت در سال 1993 تا 2000 میلادی بار دیگر کولوسئوم با صرف هزینه 40 میلیارد لیر ایتالیا بازسازی شد.

بنای عظیم کولوسئوم نه تنها نمونه ای کامل از معماری رم بلکه یکی از شاهکارهای هنر معماری جهان هم محسوب می شود. این بنا حاصل هنرنمایی بتون، سنگ آهک، آجر و خاک می باشد. ظاهر این بنا بیضی شکل بده، قطر بلند آن 189 متر و قطر کوچکش 156 متر میباشد و مساحت کامل زیر بنای کولوسئوم 24 هزار متر است، دور تا دورش دیوارهایی عظیم به ارتفاع 14 متر کشیده شده که حدودا 545 متر محیط آن ها می شود. در نگاه کلی بنای کولوسئوم، غول پیکر، ولی در عین حال زیبا و با ظرافت است.

منبع مقاله: کولوسئوم (Colosseum)، معماری کولوسئوم رم، تور کولوسئوم، خرید بلیت کولوسئوم

انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1591

به "مقاله: کولوسئوم (Colosseum)، معماری کولوسئوم رم، تور کولوسئوم، خرید بلیت کولوسئوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کولوسئوم (Colosseum)، معماری کولوسئوم رم، تور کولوسئوم، خرید بلیت کولوسئوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید