هشدار هلال احمر: بارش های ناگهانی و وقوع سیلاب، سیزده بدر کنار رودخانه اتراق نکنید

به گزارش کوه سفید، امدادگران هلال احمر در 2 روز پایانی نوروز نیز در آماده باش 24 ساعته برای ارائه خدمات به مردم هستند اما برای کاهش مخاطرات ناشی از سوانح جوی به همکاری مردم و مسافران احتیاج است.

هشدار هلال احمر: بارش های ناگهانی و وقوع سیلاب، سیزده بدر کنار رودخانه اتراق نکنید

با توجه به ورود جبهه سرد و بارشی به کشور و بارندگی های شدید و ناگهانی و نیز احتمال سیلابی شدن رودخانه ها، همکاری مردم و مسافران به پیشگیری از مخاطرات و کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث در روزهای پایانی نوروز، یاری می نماید.

به گزارش ایسنا، ستاد نوروزی هلال احمر در هشتمین اطلاعیه خود آخرین شرایط خدمات امدادی به مسافران نوروزی به همراه هشدار برای داشتن سفری کم مخاطره را به توضیح زیر به اطلاع مردم عزیز ایران می رساند:

1. در روزهای اخیر و با توجه به موج بازگشت از سفرها، شاهد رشد 21 درصدی عملیات های جاده ای در کشور بوده ایم.

2. از زمان آغاز مسافرت های نوروزی تا به امروز، امدادرسانی به بیش از 53 هزار نفر از هموطنان با کوشش امدادگران و حضور آنها در 3600 عملیات امدادی اجرا شده است.

3. تا به امروز به بیش از 20 هزار نفر از مسافران نوروزی، خدمات درمان سرپایی در محل به وسیله امداگران هلال احمر ارائه شده و در همین مدت، امدادگران حدود 4 هزار نفر را به علت شرایط بحرانی در جاده ها اسکان اضطراری داده اند.

4. با توجه به ورود جبهه سرد و بارشی به کشور و بارش شدید باران در منطقه ها شمال غرب، غرب، شمال و شمال شرق کشور، لغزنده شدن جاده ها و بعلاوه بارش برف در ارتفاعات و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها؛ دغدغه و نگرانی نهادهای امدادی، بازگشت مسافران از سفرهای نوروزی و بعلاوه پیشگیری از سوانح ناشی از تغییرات جوی برای هموطنان در روزهای 12 و 13 فروردین ماه است.

5. امدادگران هلال احمر در 2 روز پایانی نوروز نیز در آماده باش 24 ساعته برای ارائه خدمات به مردم هستند اما برای کاهش مخاطرات ناشی از سوانح جوی به همکاری مردم و مسافران احتیاج است. بنابراین ضروری است هموطنان عزیز، سفر خود را در 2 روز پایانی نوروز، مدیریت نمایند. زمان سفر طوری تنظیم گردد که به ساعات پرترافیک در ورودی شهرها برنخورند. راه های فرعی را برای زودتر رسیدن انتخاب ننمایند. حتی المقدور شب ها سفر ننمایند و با احتیاط رانندگی نمایند.

6. هموطنان عزیز که در روزهای 12 و 13 برای سرگرمی و گردش به فضای باز می روند ضروری است که با توجه به بارهاش ناگهانی، مراقب برف و سرما در ارتفاعات، احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و بعلاوه لغزندگی جاده ها به علت بارندگی های ناگهانی و رگباری باشند و از اتراق در کنار و در مسیر رودخانه ها جدا خودداری نمایند.

7.هموطنان عزیز هشدار پلیس راهور، توصیه های ایمنی امدادگران هلال احمر، اطلاع از شرایط آب و هوا، شرایط جاده ها، رعایت توصیه های ایمنی برای اطمینان از شرایط خودرو و داشتن لوازم اضطراری برای عبور از جاده های کوهستانی را برای حفظ سلامت خود وسایر سرنشینان خودرو جدی بگیرند. 69 هزار امداگر و جوان داوطلب هلال احمر در دو هزار پایگاه در اقصی نقاط کشور بصورت 24 ساعته آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند و هموطنان عزیز در صورت احتیاج به هرگونه یاری می توانند به این پایگاهها، مراجعه نمایند. در هرجای ایران که هستید، در صورت احتیاج به امداد ونجات در حوادث، درکوتاه ترین زمان ممکن امدادگران هلال احمر در کنار شما خواهند بود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شماره تلفن امداد و نجات هلال احمر 112 و آماده امداد و نجات افراد حادثه دیده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1906

به "هشدار هلال احمر: بارش های ناگهانی و وقوع سیلاب، سیزده بدر کنار رودخانه اتراق نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هلال احمر: بارش های ناگهانی و وقوع سیلاب، سیزده بدر کنار رودخانه اتراق نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید