واکنش سازمان محیط زیست به شایعه سرقت پیروز توله یوزپلنگ ایرانی ، هنوز این جدایی زود است

به گزارش کوه سفید، سازمان محیط زیست گفت: محل نگهداری پیروز با دوربین های مداربسته 24 ساعته مراقبت می گردد.

واکنش سازمان محیط زیست به شایعه سرقت پیروز توله یوزپلنگ ایرانی ، هنوز این جدایی زود است

به گزارش خبرنگاران آنلاین ،در روز های اخیر شایعاتی مبنی بر سرقت پیروز توله یوزپلنگ ایرانی در فضای مجازی مطرح شده بود ، که با پیگیری های خبرنگاران از سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شد حال توله یوزپلنگ ایرانی خوب است و در پارک پردیسان تهران نگهداری می گردد.

غلامرضا ابدالی گفت: شرایط پیروز خوب است و اکنون بیش از 165 روز دارد و رشد خوبی داشته است ، در حال حاضر بلدرچین خام و مکمل های خاص به تغذیه او اضافه شده و پیش از 8 کیلو وزن دارد.

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت : پیروز شب ها به همراه مربی خود در فضای باز زیر آسمان میخوابد تا به فضای طبیعی عادت کند و به علت سرد شدن هوا فضای بسته را هم برای نگهداری آن فراهم کردیم تا سرما به آنها آسیب نزند .

وی اضافه نمود : محل نگهداری پیروز با دوربین های مداربسته و نگهبان های 24 ساعته مراقبت میگردد ، در حال حاضر برنامه ای برای رها سازی پیروز در توران نداریم و برای رها سازی متخصصان باید به جمع بندی برسد .

ابدالی در خصوص شایعات طراحی نقش پیروز بر لباس ملی پوشان تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی گفت: در این رابطه اطلاعات دقیقی ندارم ، و آموزش سازمان حفاظت محیط زیست باید در این مورد صحبت کند.

پیشتر علیرضا شهرداری مربی پیروز گفته بود حال پیروز خوب است و دزدیدن او شایعه است ، افرادی که این شایعات را مطرح می نمایند ، در پی جذب فالوور هستند .

وی اضافه نمود : با پیروز در فضای باز سایت پارک پردیسان می خوابم چون باید پوشش بدن پیروز به مرور به هوای سرد عادت کند، از این رو اینکه هم روز و هم شب در مهمانسرا و فضای بسته باشد اتفاق خوبی نیست و باید بدنش با تغییر دما عادت کند و به تناسب فصل مقاوم گردد.

شهرداری درمورد زمان جدا شدنش از پیروز گفت: فعلا هنوز این جدایی زود است چون یوزها در طبیعت در این سن هم وابستگی زیادی به مادرشان دارند بنابراین اگر الان بخواهم این وابستگی را کم کنم و شب توله را تنها بگذارم اذیت می گردد روی این حساب شب ها در کنارش در فضای باز سایت پردیسان می خوابم تا بدن پیروز کم کم به تغییر دما عادت کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1401 بروزرسانی: 22 مهر 1401 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1832

به "واکنش سازمان محیط زیست به شایعه سرقت پیروز توله یوزپلنگ ایرانی ، هنوز این جدایی زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان محیط زیست به شایعه سرقت پیروز توله یوزپلنگ ایرانی ، هنوز این جدایی زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید