تور ارزان یونان: وزارت دفاع ترکیه به یونان هشدار داد

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه در ارتباط با تنش جاری این کشور با یونان اظهار داشت که آنکارا با استفاده از کانال های دیپلماتیک، مواضع غیرقانونی، تحریک آمیز و خصمانه یونان را پیگیری و محکوم خواهد نمود.

تور ارزان یونان: وزارت دفاع ترکیه به یونان هشدار داد

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

در این ارتباط، روابط عمومی وزارت دفاع ترکیه با لحنی هشدار آمیز گفته است: پاسخ میدانی به مواضع غیرقانونی یونان در سطح مقابله به مثل به طور حتم شدنی و انجام خواهد شد.

این بیانیه وزارت دفاع ترکیه یک روز پس انتشار بیانیه مشابه از سوی وزارت خارجه این کشور منتشر شده است.

روز گذشته هم وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای علت تشدید تنش در شرق مدیترانه را ادعاهای حداکثری در مورد محدوده دریایی به وسیله یونان و اقدامات یک جانبه این کشور و بخش روم نشین قبرس دانست و هشدار داد که آنکارا با قاطعیت از حقوق خود و جمهوری تُرک قبرس شمالی محافظت خواهد نمود.

در این بیانیه با یادآوری پیشنهاد سال پیش رئیس جمهور ترکیه به اتحادیه اروپا برای تشکیل یک کنفرانس جامع در شرق مدیترانه برای آنالیز مسائل موجود و استفاده از منابع هیدروکربنی، آمده بود: در حالی که همه این پیشنهادات روی میز است، در ماه های اخیر مشاهده می گردد که یونان و بخش روم نشین قبرس کوشش می نمایند با افزایش تنش در شرق مدیترانه درگیر فعالیت های یکجانبه و تحریک آمیز شوند.

وزارت خارجه ترکیه در این بیانیه تأکید کرد: در واقع علاوه بر کوشش های اخیر یونان برای نقض فلات قاره ای ما، بخش روم نشین قبرس هم اعلام نموده که از روز 3 اکتبر با یک کشتی ایتالیایی و با پرچم مالت تحقیقاتی را انجام می دهند که حقوق جمهوری تُرک قبرس شمالی و فلات قاره ای کشور ما را نقض می نماید. آنان بعلاوه اعلام نموده اند که در ماه نوامبر حفاری جدیدی را در جنوب جزیره شروع خواهند کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه تاکید نمود: همه این اقدامات یک جانبه باعث افزایش تنش ها و تهدید صلح و ثبات در شرق مدیترانه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1495

به "تور ارزان یونان: وزارت دفاع ترکیه به یونان هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان یونان: وزارت دفاع ترکیه به یونان هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید