پیام هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه

به گزارش کوه سفید، خبرگزاری خبرنگاران- پیام هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت استاد شهید محمد مفتح صادر شد.

پیام هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان بابلسر، به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت استاد شهید محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، هیات رییسه دانشگاه مازندران پیامی صادر کرد .

متن این پیام به شرح زیر می باشد :

بسم الله الرحمن الرحیم

اتحاد، همصدایی، همدلی و همبستگی، از نیازهای اساسی امروز جامعه ما برای محقق شدن پیشرفت و توسعه واقعی بر اساس اسناد بالادستی کشور است. یکی از کانونهای مهم وحدت، همدلی و همصدایی دو نهاد تاثیر گذار در مقوله علم، دانایی و معرفت، یعنی دانشگاه و حوزه است .

حوزه و دانشگاه دو مرکز کلیدی آموزشی و تعلیم و تربیت در جامعه ایرانی-اسلامی محسوب می شوند. هرکدام از این دو مرکز دارای کارکرد، مختصات و امتیازاتی می باشند که وحدت بین این دو و تلفیق و هم افزایی مزایای هر کدام و عملیاتی کردن آنها به طور متقابل در حوزه و دانشگاه، آثار و دستاوردهای مهمی را برای جامعه و کشور به همراه خواهد داشت. اولین و مهم ترین پیام وحدت حوزه و دانشگاه، ارتقای زمینه پژوهش، علم آموزی و دانشگری در جامعه است و تعامل و ارتباط سازنده این دو مرکز، فرصت تقویت رشد علمی کشور را بیش از پیش فراهم می سازد .

همچنین وحدت بین این دو نهاد تاثیرگذار کمک می کند جوانانی که به عنوان نیروهای متخصص از این دو مرکز تحویل جامعه داده می شوند، ارزش های دینی و معنوی را با تخصص های مختلف دانشگاهی تلفیق نمایند تا نقش آفرینی بیشتری برای ساختن جامعه و کشور بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند. از این رو، تقویت ارتباط و تعامل دوسویه و همدلانه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می بایست روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

توجه به این نکته ضروری است که وحدت حوزه و دانشگاه مختص به یک زمان و مکان خاص نیست و این وحدت باید همیشگی و پایدار بر اساس درک متقابل مختصات و کارکردهای هریک از این دو بخش باشد . تداوم وحدت حوزویان و دانشگاهیان در یک چارچوب علمی و تعاملی باعث توفیق بیشتری در راستای دستیابی به اهداف سند توسعه کشور می گردد. از سویی دیگر، وحدت حوزه و دانشگاه موجب هم افزایی افکار، دانش و معارف می گردد و بی شک محصول آن در تراز آرمان های انقلاب اسلامی خواهد بود. همچنین وحدت حوزه و دانشگاه می تواند در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیار موثر باشد، زیرا این دو مرکز علمی، کانون علم و معرفت کشور و اسلام محسوب می شوند .

هیات رییسه دانشگاه مازندران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره انسان وارسته ای که با خون مطهرش زمینه سازی برای وحدت این دو کانون علمی و معرفتی را رقم زد، روز وحدت حوزه و دانشگاه را با پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب، گرامی داشته و آمادگی خود را برای تحقق وحدت عملی حوزه و دانشگاه اعلام می دارد .

هیات رییسه دانشگاه مازندران

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1076

به "پیام هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید