چین پاسخ درخواست بایدن را داد

به گزارش کوه سفید، ایسنا نوشت: وزارت خارجه چین به مقاله جو بایدن که گفته بود، چین نباید در مشخص و توسعه قوانین مربوط به تکنولوژی تازه و تجارت جهانی شرکت داده شود، واکنش نشان داد.

چین پاسخ درخواست بایدن را داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مقاله ای که از طریق روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، نوشت: در جریان سفر به بروکسل، با رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا دیدار و درباره اینکه چطور آمریکا و اروپا می توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی در زمینه چالش های جهانی داشته باشند، مذاکره خواهم کرد. ما تلاش می کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که دموکراسی های بازار و نه چین یا هیچ کس دیگری، قوانین قرن بیست و یکم پیرامون تکنولوژی و تجارت را خواهند نوشت. ما هدف یک اروپای کامل، آزاد و در صلح را دنبال خواهیم کرد.

بایدن تاکید کرد: این به دموکراسی های پیشرو جهان بستگی دارد تا جایگزینی با استاندارد بالا را به جای چین به منظور ارتقای زیرساخت های طبیعی، بهداشتی و دیجیتال پیشنهاد دهند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری طی امروز، دوشنبه گفت: چین توسعه مسالمت آمیز و همکاری متقابل مفید را رویکرد کلی برای کل جهان معاصر و چشم اندازی مشترک برای تمام کشورها تلقی می کند. لذا تمام کشورها باید اهداف منشور سازمان ملل را تایید کرده و از سیستم جهانی به رهبری سازمان ملل و مشارکت در ایجاد روابط بین المللی دموکراتیک تر حمایت کنند.

این دیپلمات چینی اشاره کرد، رایزنی ها درباره امور جامعه جهانی باید با مشارکت تمام کشورها باشد و نباید فصل الخطاب منحصر به چند کشور خاص باشد.

ونبین بر لزوم ثبات جامعه جهانی در پایبندی به اصل شفافیت و شمولیت و رعایت اصل برابری در انجام رایزنی ها به دور از ترسیم مرزهای ایدئولوژیک یا دنبال کردن سیاست توافقات علیه کشورهای خاص یا اقدامی چند زائقه ای موقت تاکید کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ابراز امیدواری کرد آمریکا با چین تعاملی بی طرفانه، عقلانی و به دور از مبالغه در تهدید چین و بزرگ نمایی آن داشته باشد و تلاش بیشتری برای ایجاد اعتماد متقابل و همکاری بین چین و آمریکا به منظور صلح، ثبات و شکوفایی جهانی صورت دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1404

به "چین پاسخ درخواست بایدن را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین پاسخ درخواست بایدن را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید