ژاپن برای ارزیابی ایمنی گله ای در برابر کرونا از 10 هزار نفر تست می گیرد

به گزارش کوه سفید، دولت ژاپن اعلام نموده برای ارزیابی اینکه این کشور تا چه اندازه به ایمنی گله ای در برابر ویروس کرونای جدید نزدیک شده از 10 هزار نفر تست خواهد گرفت.

ژاپن برای ارزیابی ایمنی گله ای در برابر کرونا از 10 هزار نفر تست می گیرد

به گزارش گروه بین الملل کوه سفید، کاتسونوبو کاتو وزیر بهداشت ژاپن امروز آدینه گفت دولت به منظور معین میزان شیوع کووید-19 و ارزیابی اینکه کشور تا چه اندازه به ایمنی گله ای نزدیک شده از ماه آینده میلادی حدود 10 هزار نفر را از لحاظ وجود یا نبود پادتن مربوط به ویروس کرونای جدید مورد آزمایش قرار خواهد داد.

کاتو در یک کنفرانس خبری روز آدینه گفت این آزمایش ها فقط در بعضی مناطق این کشور انجام خواهند شد و به صورت سراسری نخواهد بود.

انتظار می رود نتایج این تست، علاوه بر معین میزان شیوع ویروس کرونا در مناطق هدف، به ارزیابی ها در این خصوص که آیا ژاپن در راه حرکت به سوی ایمنی گله ای است نیز یاری نمایند. در ایمنی گله ای، فراوری پادتن بیماری در بدن بخش زیادی از جمعیت عمومی به محدود شدن شیوع آن یاری می نماید.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه شرایط فوق العاده را در بیشتر مناطق این کشور لغو کرد ولی گفت: شرایط فوق العاده در توکیو تا زمانی ادامه خواهد یافت که ویروس کرونا مهار گردد.

رسانه ها روز پنجشنبه گزارش دادند شینزو آبه شرایط فوق العاده را از 39 منطقه و جزیره از 47 منطقه ژاپن لغو نموده ولی این تدابیر محدودنماینده و قرنطینه ای همچنان در شهرهای توکیو و اوزاکا ادامه خواهد یافت.

شینزو آبه اضافه کرد: برای تدوین دومین بودجه اضافی کوشش خود را شروع خواهم کرد و دولت در صورت لزوم موانع و مسائل بر سر راه تامین مالی شرکتها را تسهیل خواهد نمود تا به رشد و رونق اقتصاد یاری کند.

نخست وزیر ژاپن در کنفرانس خبری تاکید نمود: در حالی که برای کنترل و مهار ویروس کرونا تا حدبیشتر ممکن کوشش می کنیم، از سوی دیگر قصد داریم تا فعالیت و کار عادی و زندگی روزمره مردم را مجددا احیا کنیم.

سومین اقتصاد عظیم دنیا یک ماه قبل شرایط فوق العاده گفت و از مردم خواست تا ارتباطات و تماس های فردی خود را 80 درصد کاهش دهند تا فرایند شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

اقتصاددانان بر این باورند که هرگونه عادی سازی شرایط باید تدریجی و گام به گام باشد چرا که دولت به شدت نگران موج دوم شیوع این ویروس مرگبار است.

فرماندار اوزاکا نیز تدابیر و شرایطی را برای بازگشایی تدریجی بعضی کسب و کارها اعلام نموده است.

39 منطقه ای که شرایط فوق العاده در آنها لغو شده حدود 54 درصد جمعیت ژاپن را تشکیل می دهد ولی منطقه توکیو یک سوم اقتصاد ژاپن را به خود اختصاص داده است.

یک تحلیلگر مالی در این باره گفت: توکیو قلب اقتصاد ژاپن است. این مانند یک خودرو با 3 چرخ است.

ژاپن تا به امروز ابتلای 16120 نفر و مرگ 697 نفر بر اثر ویروس کرونا را تایید نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 689

به "ژاپن برای ارزیابی ایمنی گله ای در برابر کرونا از 10 هزار نفر تست می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن برای ارزیابی ایمنی گله ای در برابر کرونا از 10 هزار نفر تست می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید