کشف تمدن های فرا زمینی با سفر به ماه

به گزارش کوه سفید، می توان ابزار های اپتییک را در روی ماه مستقر کرد تا از آنجا سیارات در حال چرخش به دور سایر ستارگان مشاهده و کشف شوند. ما می توانیم این کار را به چنان روشی انجام دهیم که از زمین یا از روی ماهواره ها امکان پذیر نیست.

کشف تمدن های فرا زمینی با سفر به ماه

از سفر با تور پاتایا زمستانی لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

تسخیر ماه و ایجاد رصدخانه ها در این قمر طبیعی کره زمین امکان یافتن سیاره هایی را فراهم می نماید که به دور ستاره های دیگر می چرخند و ممکن است تمدن های فرازمینی روی آن ها وجود داشته باشد. این مطلب را جیمز برایدنستین رئیس اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) در جلسه گفت و شنود در کنگره آمریکا اظهار داشته است.

رئیس ناسا گفت: می توان ابزار های اپتییک را در روی ماه مستقر کرد تا از آنجا سیارات در حال چرخش به دور سایر ستارگان مشاهده و کشف شوند. ما می توانیم این کار را به چنان روشی انجام دهیم که از زمین یا از روی ماهواره ها امکان پذیر نیست.

بریدنشتاین اعلام نمود: هنگامی که متوجه شویم سیاره هایی در اطراف این ستاره ها وجود دارد، خواهیم توانست ارزیابی کنیم که آیا حیات می تواند بر روی آن ها وجود داشته باشد یا نه.

با این حال، رئیس ناسا تأکید کرد که نباید سخنان وی را به منزله اعلام این نکته تلقی کرد که تمدن های فرازمینی واقعاً وجود دارند. وی گفت: من احتمال نمی دهم که آن ها اکنون وجود داشته باشند، من تصوری در اینباره ندارم، اما بسیار شگفت آور است که ما قادر به مشاهده چنین مواردی خواهیم بود و کره ماه عنصری مهم برای این امر است.

یادآور می گردد در بهار سال 2019، ناسا پیش نویس برنامه آرتمیس برای تسخیر کره ماه را اعلام نمود که شامل سه مرحله خواهد بود. اولین آن ها (آرتمیس 1) پرواز بدون سرنشین فضاپیمای Orion به دور ماه با یاری روی موشک SLS (Space Launch System) وبازگشت آن به زمین را در نظر می گیرد.

مرحله دوم (آرتمیس 2) پرواز سفینه سرنشین دار به دور کره ماه است. ناسا انتظار دارد در مرحله سوم مأموریت (آرتمیس 3) در سال 2024 فضانوردان را بر روی ماه فرود آورد و تقریباً در اواسط دهه 2030 آن ها را به مریخ بفرستد.

روز دوشنبه گذشته، ناسا زمانبندی به روز شده ای را برای برنامه تسخیر ماه خود ارائه داد. طبق آن اجرای مرحله اول این برنامه (آرتمیس 1) برای سال 2021 و اجرای مرحله دوم (آرتمیس 2) برای سال 2023 برنامه ریزی شده است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 908

به "کشف تمدن های فرا زمینی با سفر به ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تمدن های فرا زمینی با سفر به ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید