کیمیا علیزاده: به اشتباهات خودم باختم

به گزارش کوه سفید، تکواندوکار المپیکی تیم ملی بانوان گفت: در رقابت های قهرمانی آسیا ویتنام به اشتباهات خودم باختم.

کیمیا علیزاده: به اشتباهات خودم باختم

کیمیا علیزاده در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد عملکردش در مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا گفت: از نتیجه ای که گرفتم راضی نیستم اما من بعد از مسابقات جهانی که تیر ماه سال گذشته برگزار گشت به دلیل بیماری و مصدومیتی که برایم پیش آمد مدت طولانی از تکواندو دور بودم. این رقابت ها اولین مسابقاتی بود که بعد از رفع مصدمیت اعزام شدم. زمانی که من به اردو تیم ملی دعوت شدم تا برای قهرمانی آسیا آماده شوم واقعا از صفر شروع کردم و تنها دو ماه زمان داشتم تا خود را برای حضور در این مسابقات آماده کنم.

او اضافه نمود: در ابتدای اردوها و اوایل زمانی که به تیم برگشتم نظر کادرفنی این بود که من در مسابقات قهرمای آسیا نباشم اما با مجور پزشکی که گرفتم و اصرار زیاد خودم در این مسابقات شرکت کردم. اما وقتی بعد از مدت ها وارد مسابقات می شوی، به دلیل بالا بودن انتظارات پیروزیت کار خیلی سختی است.

تنها بانوی مدال آور تکواندوی ایران در المپیک، اظهار کرد: البته من بیشتر از هر چیزی به اشتباهات خودم باختم. از نتیجه ای که گرفتم راضی نیستم چون حریفم کسی نبود که بخواهم نتیجه را به او واگذار کنم. اما به هر حال تجربه خوبی بود و یک محک جدی خوردم. این باخت تلنگر به موقع برای بازی های آسیایی جاکارتا بود. امیدوارم از این اتفاق درس گرفته و اشتباهات این مسابقات را در بازی ها آسیایی 2018 جاکارتا و سایر مسابقات پیش رو تکرار نکنم.

او در مورد عدم کسب مدال طلا توسط تکواندوکاران تیم ملی بانوان، گفت: خوشبختانه ناهید کیانی توانست نقره این مسابقات را کسب کند و نقدها نیز هم باعث خوشحالی و هم باعث ناراحتی ما است. خوشحالیم چون انتظارات از بانوان ایران به قدری بالا رفته است که کسب نقره و برنز به چشم هواداران نمی آید و از بانوان انتظار طلا دارند. ولی سطح این مسابقات بسیار بالا بود و حتی قهرمان معروف تایلندی پانی پاک و لیانگ قهرمان المپیک نیز در همان دور نخست کنار رفتند.

علیزاده ادامه داد: این روزها هیچ کشوری نیست که بگوییم ضعیف است. همه کشورها با سرمایه گذاری خوبی کار می کنند و از لحاظ فنی در سطح بسیار بالایی قرار دارند. من همیشه گفته ام که هیچ ورزشکاری برای باختن به زمین نمی رود، این تمرین های مداوم الکی نیست که برای باختن به میدان مسابقه برویم. همه ما وقتی شکست می خوریم مطمئنا خیلی ناراحت می شویم اما واقعا برخی نقدها اذیت کننده است. چون منتقدان از شرایط ملی پوشان در اردوها خبر ندارند تنها مرحله آخر را می بینند و نقدهایی می کنند که درست نیست.

او اضافه نمود: تا خوب هستی تعریف می کنند و اگر یک مسابقه خوب نباشی نقدهایی می کند که درست نیست. من اولین مدال جهانی بانوان تکواندوکار ایران را کسب کردم و همه تبرک گفتند اما الان همه نقد می کنند. شاید یک روز ورزشکار شرایط خوبی دارد و یک روز شرایط مناسبی ندارد، این نقدها خوب نیست و باید کمی منصفانه صحبت کرد.

دارنده مدال برنز رقابت های تکواندوی قهرمانی آسیا، با اشاره به بازی های آسیایی جاکارتا توضیح داد: قطعا برای بازی های آسیایی 2018 عمکرد من خیلی بهتر از این مسابقات خواهد بود. البته دو مسئله مهم وجود دارد، مسئله اول اینکه من باید یک وزن بالاتر بازی کنم چون بازی های آسیایی در چهار وزن المپیکی پیگیری می شود که کار من کمی سخت تر می شود. مسئله دوم اینکه، همانطور که گفتم من برای رقابت های قهرمانی آسیا تمریناتم را از آمادگی صفر درصد شروع کردم چون به دلیل مصدومیت زمان زیادی از تکواندو دور بودم اما الان به 70 تا 80 درصد آمادگی رسیده ام و در این مدت زمان باقی مانده تا بازی های آسیایی نیز به 100 درصد آمادگی می رسم.

او ادامه داد: البته من در رقابت های قهرمانی آسیا نیز از نظر آمادگی بدنی و فنی مسئله ای مقابل حریفان نداشتم اما به دلیل مدت زمان زیادی که از تکواندو دور بودم، در مسائل روحی مشکل داشتم. نمی توانستم خودم را در جریان مبارزات کنترل کنم اما، مطمئنا برای بازی های آسیایی این مسائل وجود ندارد و می توانم در جاکارتا پیروز تر باشم.

عضو تیم ملی تکواندی بانوان ایران در مورد شرایط تمرینی ملی پوشان در اردوها نیز توضیح داد: شرایط تمرینی اردوها به نحوی است که می توانیم در بازی های آسیای 2018 جاکارتا پیروز شویم. برای رقابت های قهرمانی آسیا هم شرایط من کمی متفاوت بود چون در این دو ماه بیشتر کارهای درمانی را انجام دادم، آنطور که باید تمرین نکرده بودم. اما در کل هیچ چیز کم نیست و شرایط خوبی برای تمرینات ملی پوشان فراهم است.

کیمیا علیزاده در خاتمه این گفت و گو اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی آسیا هم برخی از ملی پوشان ما با بد شانسی نتیجه را واگذار کردند. برای مثال ملیکا میرحسینی به یکی از عنوان دارترین تکواندوکاران چینی با یک امتیاز اختلاف باخت در حالی که می توانست پیروز مسابقه باشد. اما با توجه به اینکه پنج تکواندوکار اعزامی ما به رقابت های بازی های آسیایی انگیزه زیادی برای کسب نتایج خوب و ارتقای مدال های خود دارند، می توان به کسب نتایج بهتر در بازی های آسیایی 218 جاکارتا امیدوار بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 240

به "کیمیا علیزاده: به اشتباهات خودم باختم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیمیا علیزاده: به اشتباهات خودم باختم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید