گلوگاه های جعل دیپلم بسته شد

به گزارش کوه سفید، مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بسته شدن گلوگاه های جعل مدرک در آموزش و پرورش گفت: تنها نهاد و ارگانی که اجازه صدور مدرک دیپلم دارد فقط آموزش و پرورش است و دستگاه های دیگر اجازه چنین کاری ندارند.

گلوگاه های جعل دیپلم بسته شد

گودرز شاهمرادی در گفت وگو با کوه سفید، درباره اقدامات اجرا شده جهت جلوگیری از صدور دیپلم جعلی در حوزه آموزش از راه دور اظهار کرد: صدور هرگونه مدرک جعلی توسط افراد سودجو در حوزه های مختلف امکان دارد اما ورود سودجویان به حوزه آموزش نیز همیشه با حساسیت هایی روبرو بوده است.

وی اضافه نمود: در سنوات گذشته ستادی برای مبارزه با جعل مدرک در آموزش و پرورش تشکیل شده که به صورت مستمر وضعیت را رصد می نماید.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بسته شدن گلوگاه های جعل مدرک در آموزش و پرورش گفت: کوشش شده است تا اگر نفوذ به وسیله سامانه رخ می دهد جلویش گرفته گردد و یا نظارت روی نیروی انسانی با یاری دستگاه های امنیتی تقویت گردد.

شاهمرادی با اشاره به تبلیغات شهری دریافت دیپلم گفت: تبلیغات بسیاری وجود دارد، اخیرا یک آگهی را دیدم که کف خیابان چسبانده بودند و عبارت دیپلم را برجسته نموده بودند؛ اما دقت که می کردی یک گوشه تبلیغ نوشته شده بود گواهی فنی و حرفه ای که معین هم نبود مرکز مجاز است یا مجاز نیست.

وی تاکید نمود: تنها نهاد و ارگانی که اجازه صدور مدرک دیپلم دارد فقط آموزش و پرورش است و دستگاه های دیگر اجازه چنین کاری ندارند.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برونسپاری آموزش های مهارتی در دوره کاردانش گفت: دوره کاردانش شامل دروس نظری و عملی است. تفاهمنامه ای با وزارت کار، جهاد کشاورزی و وزارت ارشاد منعقد شده تا هنرجویان بتوانند در آکادمی های مجاز و تحت نظارت، دروس مهارتی را بگذرانند و دروس نظری شان را نیز در هنرستان، مدرسه بزرگسالان یا مرکز آموزش از راه دور طی نمایند.

وی ادامه داد: بعضی مراکز غیرمجاز برای جذب داوطلب از تبلیغاتی با عبارت دیپلم استفاده می نمایند و ممکن است گواهی های مهارتی هم صادر نمایند که فاقد اعتبار و هویت باشد. برای جلوگیری از بروز چنین تخلفاتی، سامانه هایی توسط دستگاه های مربوط طراحی شده و تمام فرایندهای نظارتی هنرجو را رصد می نمایند. مدرسه مکلف به استعلام است تا اگر گواهی جعلی بود فرد به مراکز مجاز ارجاع گردد و دوره مهارتی را در آکادمی های مورد قبول بگذرانند.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تدابیر دیگری چون هولوگرام دار کردن دیپلم نیز اندیشیده شده است گفت: خوشبختانه نظارت ها قوی است، امتحانات نیز به طور دقیق رصد و فرایند تحصیل تا صدور مدرک توسط مراجع مربوطه کنترل می گردد. آموزش و پرورش تمام کوشش خود را برای برطرف این مشکل بکار بسته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 93

به "گلوگاه های جعل دیپلم بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلوگاه های جعل دیپلم بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید