یک قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریکا از توئیتر شد

به گزارش کوه سفید، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، توئیتر از جمله شبکه های اجتماعی در آمریکاست که به طور مرتب از طرف کاخ سفید درخواست هایی برای افشای اطلاعات کاربران خود به بهانه مقابله با تروریسم و جرایم سایبری دریافت می کند. مدیران این شبکه اجتماعی از شش سال قبل در تلاش هستند تا محتوای درخواست های دولت آمریکا در این زمینه را با جزئیات قابل توجهی افشا کنند، اما مقامات قضائی آمریکایی اجازه چنین کاری را نمی دهند.

یک قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریکا از توئیتر شد

انتها بعد از سال ها کشمکش، یک قاضی آمریکایی به نام ایوان گونالز راجرز حکمی صادر کرده که بر اساس آن توئیتر حق ندارد جزئیات گسترده ای را از درخواست های جاسوسی سایبری کاخ سفید از کاربران خود افشا کند. به عنوان مثال توئیتر قصد داشت شماره های تلفن همراه افراد هدف جاسوسی دولت ترامپ را به طور دقیق اعلام کند. اما بر اساس حکم قاضی یادشده چنین حقی را ندارد و تنها می تواند چند عدد را از هر شماره اعلام کند.

قاضی مذکور همچنین به دولت آمریکا حق داده تا در صورت تمایل با افشای کلیات درخواست های جاسوسی سایبری خود از توئیتر هم مخالفت کند تا توئیتر برای اطلاع رسانی کلی در این زمینه هم دچار مشکل شود.

سخنگوی توئیتر در واکنش به این رویداد تصریح کرده که از صدور این حکم مأیوس شده و به نبرد خود برای شفافیت ادامه خواهد داد. این شرکت هر شش ماه یک بار گزارش شفافیتی را منتشر می کند که در آن به تعداد درخواست های دولت های جهان برای دسترسی به اطلاعات کاربران توئیتر اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 628

به "یک قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریکا از توئیتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریکا از توئیتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید