ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل ونقل با رنگ های نانویی ایران ساخت تضمین می گردد

به گزارش کوه سفید، به تازگی برای ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل و نقل جاده های کشور از محصولات شرکت های دانش بنیان استفاده شده است.

ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل ونقل با رنگ های نانویی ایران ساخت تضمین می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان چند سالی است که نانورنگ های ترافیکی خود را به بازار داخلی عرضه نموده و این رنگ ها در حال حاضر در جاده ها و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

حسین دیبائی اصل، مدیرعامل این شرکت گفت: با گذشت چند سال از عرضه این نانورنگ به بازار داخل کشور، این محصول جای خود را در بازار پیدا نموده و در حال حاضر ادارات راه، شهرداری ها و شرکت های خصوصی از جمله مصرف کنندگان این رنگ ها هستند. استفاده از این نانورنگ ترافیکی ضدسایش موجب ارتقاء ایمنی ترافیکی و حمل و نقل جاده ای در کشور شده است.

دیبایی درباره بازار های آینده این شرکت خاطر نشان کرد: با توجه به عملکرد مثبت این رنگ در بازار داخلی، تصمیم به صادرات آن به کشور های دیگر گرفتیم، از این رو بازاریابی هایی در کشور های همسایه صورت گرفته و چند نمونه از این رنگ ها به کشور های ترکیه، افغانستان و عراق داده شده است که در حال حاضر ترکیه این رنگ ها را تایید نموده و جهت برای فروش به این کشور هموار شده است.

به گفته وی، به نظر می رسد که بتوانیم با شروع سال جدید میلادی، برنامه ریزی برای صادرات به این کشور را شروع کنیم. البته نمونه ای نیز به یک شرکت آلمانی داده ایم که آن ها نیز نتایج مثبتی از این محصول گرفته اند و پیش بینی می کنیم که بتوانیم قراردادی نیز در آینده نزدیک با این شرکت آلمانی منعقد کنیم.

دیبائی ادامه داد: مهم ترین نتیجه کاربرد نانورنگ ترافیکی، ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل و نقل است؛ چرا که بدون خط کشی و علامت گذاری افقی بر روی جاده، رانندگی عملاً کار بسیار پرخطری خواهد بود. افزایش طول عمر رنگ باعث کاهش هزینه های اجرای مجدد آن می گردد که این موضوع در امر خط کشی بالاترین بخش از هزینه را به خود اختصاص می دهد.

ویاین فعال فناور خاطر نشان کرد: رنگ های ترافیکی معمولی موجود در ایران همیشه با ضعف هایی همچون کوتاهی دوره عمر و مقاومت پایین در برابر سایش و خراش روبرو بوده اند. بهبود این ویژگی ها از طرف ادارات و شهرداری ها نیز همیشه مورد تأکید و درخواست بوده است. ارتقای این ویژگی ها، علاوه بر کارکرد بهتر و افزایش ایمنی، با طولانی کردن دوره های رسیدگی، باعث کاهش هزینه های اقتصادی مربوطه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 338

به "ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل ونقل با رنگ های نانویی ایران ساخت تضمین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای ایمنی ترافیکی و حمل ونقل با رنگ های نانویی ایران ساخت تضمین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید