اردوغان پاسخ پیغام اهانت آمیز ترامپ را داد

به گزارش کوه سفید، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعات مشترکی با همتای آمریکایی خود گفت که شخصا پاسخ پیغام رئیس جمهوری آمریکا را که از او خواسته بود همانند احمق ها رفتار نکند، داده است.

اردوغان پاسخ پیغام اهانت آمیز ترامپ را داد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بیش از 10 دقیقه صحبت کرد که این طولانی تر از سخنرانی افتتاحیه ترامپ بود. در گامی برای پاسخ به اهانت ترامپ به شیوه سیاسی اردوغان گفت که پیغام اهانت آمیز ترامپ را به خودش بازگردانده است. اردوغان در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: امروز پاسخ پیغام ترامپ را به او دادم. اردوغان در این کنفرانس از نیروهای کرد سوریه به عنوان هم پیمانان آمریکا که آنکارا آنها را تروریست می داند، شکایت کرد و فتح الله گولن، چهره مذهبی ترکیه را به دلیل به راه انداختن کودتای سال 2016 مورد سرزنش قرار داد. آمریکا از تحویل گولن که در ایالت پنسیلوانیا اقامت دارد، خودداری کرد.

اردوغان در این کنفرانس بار دیگر از تصمیم مجلس درباره کشتار ارامنه انتقاد کرد. روزنامه حرییت چاپ ترکیه پیشتر به نقل از اردوغان نوشته بود: به دعوت ترامپ به آمریکا سفر خواهم کرد و با خود نامه ای که ترامپ کمی پیش از شروع عملیات چشمه صلح در سوریه ارسال نموده بود را همراه با جوابی درخور به او باز خواهم گرداند. ترامپ در آن نامه گفته بود، بیا قرارداد جدیدی ببندیم! تو دوست نداری مسؤول کشتار هزاران نفر شوی، من هم دوست ندارم عامل فروپاشی اقتصاد ترکیه باشم (اما اگر لازم باشد) این کار انجام خواهم داد. اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت اما اگر راه دیگری در پیش بگیری تا همواره به تو به چشم یک شیطان نگاه می نماید. رئیس جمهوری آمریکا در سرانجام نیز خطاب به اردغان نوشت، احمق نباش!

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 219

به "اردوغان پاسخ پیغام اهانت آمیز ترامپ را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان پاسخ پیغام اهانت آمیز ترامپ را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید