افزایش 30درصدی قیمت آهن در بازار اصفهان، سایه سنگین رکود بر بازار آهن

به گزارش کوه سفید، رئیس اتحادیه آهن فروشان اصفهان با اشاره به افزایش 30درصدی قیمت آهن در بازار گفت: در طول 15 روز گذشته قیمت آهن به دلیل افزایش قیمت آهن وارداتی از چین، برزیل و هند و افزایش تعرفه های وارداتی به هرکیلو 1700 تومان افزایش پیدا نموده است.

افزایش 30درصدی قیمت آهن در بازار اصفهان، سایه سنگین رکود بر بازار آهن

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

اکبر شمشیری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان درباره شرایط بازار آهن در اصفهان با اشاره به رکود 90درصدی بازار آهن اصفهان گفت: هنوز رکود بر بازار آهن سایه انداخته و در سال جدید نیز شاهد هیچ گونه رونقی در این بازار نیستیم. در واقع دلیل این معضل توقف ساخت وساز و عملیات اجرایی طرح ها و پروژه های عمرانی در استان است.

وی اضافه نمود: متأسفانه سال گذشته 25 درصد از آهن فروشان اصفهانی به دلیل افت قیمت آهن، مسائل دارایی و رکود موجود در بازار پروانه فعالیت خود را باطل کردند و به مشاغل دیگر و یا جمعیت بالای بیکاران پیوستند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان اصفهان گفت: از ابتدای سال تا به امروز بازار آهن در رکود کامل به سر می برد و به ندرت کسی تمایل به ورود به این شغل را دارد.

وی با یادآوری مسائل دارایی و مالیات بر ارزش اضافه نموده در بازار آهن گفت: مالیات بر ارزش اضافه نموده بزرگ ترین مشکل تمام تولیدکنندگان و فروشندگان در مشاغل مختلف است که بازار آهن نیز از این قاعده مستثنا نیست.

شمشیری اعلام کرد: اخیراً اداره کل دارایی مصوبه جدیدی را تصویب نموده و با توجه به توجیهات قانون جدید مالیاتی، امید داریم که مسائل تولیدکنندگان و فروشندگان کمتر شده و تسهیلات لازم برای مشاغل درگیر با بحث مالیات ارزش بر اضافه نموده در نظر گرفته گردد.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت آهن در بازار توضیح داد: در طول 15 روز گذشته قیمت آهن به دلیل افزایش قیمت آهن وارداتی از چین، برزیل و هند و افزایش تعرفه های وارداتی به هرکیلو 1700 تومان افزایش پیدا نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 384

به "افزایش 30درصدی قیمت آهن در بازار اصفهان، سایه سنگین رکود بر بازار آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30درصدی قیمت آهن در بازار اصفهان، سایه سنگین رکود بر بازار آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید