ایران میزبان نشست وزرای گردشگری گشورهای عضو اکو در سال 2021، ساری و اردبیل پایتخت گردشگری اکو در سال های 2022 و 2023

به گزارش کوه سفید، سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو که به میزبانی شهر خجند در تاجیکستان برگزارشده بود، عصر امروز آدینه 12 مهرماه با صدور بیانه ای به کار خود انتها داد.

ایران میزبان نشست وزرای گردشگری گشورهای عضو اکو در سال 2021، ساری و اردبیل پایتخت گردشگری اکو در سال های 2022 و 2023

به گزارش خبرنگار کوه سفید در این نشست که در روزهای 11 و 12 مهر برگزار گردید، دکترعلی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران حضور داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در سفر دوروزه خود به تاجیکستان علاوه بر حضور در سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، با وزیر امور خارجه و رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان (بالاترین مقام گردشگری این کشور) دیدار کرد و در حاشیه این نشست با رسانه های این کشور در مورد گسترش همکاری گفت وگو کرد.

از مصوبات اصلی نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، می توان به تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری، تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو اشاره نمود.

تصویب پروژه های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه توراپوراتورها و سایر ذی نفعان گردشگری در منطقه اکو از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست اتخاذ شد.

همچنین اعضا در مورد مکانیزم هایی برای تسهیل رفت وآمد گردشگران در حوزه اکو به توافق رسیدند.

پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری نهاده شد و شهرهای ساری و اردبیل از ایران به عنوان پایتخت گردشگری اکو برای سال های 2022 و 2023 انتخاب شدند.

همچنین در این نشست میزبانی ایران از نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021 مورد تصویب نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 84

به "ایران میزبان نشست وزرای گردشگری گشورهای عضو اکو در سال 2021، ساری و اردبیل پایتخت گردشگری اکو در سال های 2022 و 2023" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان نشست وزرای گردشگری گشورهای عضو اکو در سال 2021، ساری و اردبیل پایتخت گردشگری اکو در سال های 2022 و 2023"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید