تبدیل تظاهرات فضل الرحمان به اعتصاب خیابانی و انصراف احزاب اپوزیسیون از ادامه مشارکت

به گزارش کوه سفید، در پی تصمیم فضل الرحمان برای تبدیل تظاهرات به اعتصاب خیابانی دو حزب بزرگ مردم و نواز از عدم شرکت در اعتصاب خبر دادند.

تبدیل تظاهرات فضل الرحمان به اعتصاب خیابانی و انصراف احزاب اپوزیسیون از ادامه مشارکت

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از داون نیوز، فضل الرحمان رئیس حزب جمعیت علمای اسلام که روز گذشته تظاهرات خود علیه دولت اسلام آباد را به نام کاروان آزادی در پایتخت این کشور شروع نموده است به دولت اسلام آباد 48 ساعت فرصت داد تا استعفا کند.

وی در این خصوص اظهار داشت: این سیل جمعیت در صورتی که عمران خان ظرف 48 ساعت استعفا ندهد می تواند او را از منزل خارج کند.

از سوی دیگر با تبدیل تصمیم فضل الرحمان و تغییر تظاهرات خیابانی به اعتصاب سران دو حزب بزرگ مردم و نواز که پیش از این در تظاهرات حضور یافته بودند به صراحت اظهار داشتند حاضر به حمایت از اعتصاب در خیابان های اسلام آباد نیستند.

سران دو حزب مردم و نواز در این خصوص اظهار داشتند: نه تنها خود در اعتصاب حضور نخواهند یافت بلکه از کارمندان و هواداران حزب نیز می خواهند که در اعتصاب خیابانی حضور نداشته باشند.

احسن اقبال وزیر سابق کشور پاکستان و عضو ارشد حزب نواز گفت: ما صرفا برای یک روز و جهت حضور در راهپیمایی علیه دولت حضور یافته ایم و هیچ تصمیمی برای حضور در اعتصاب فضل الرحمان نداریم.

شهباز شریف رئیس حزب نواز نیز در این خصوص گفت: نواز شریف تنها اجازه یک روز حضور در تظاهرات را به ما داده است و قصد شرکت در اعتصابی که فضل الرحمان از آن سخن می گوید را نداریم.

فرحت الله بابر از چهره های شاخص حزب مردم نیز در این خصوص گفت: هرگز حاضر نیستیم در یک اعتصاب بی برنامه که حتی مدت زمان آن مشخص نیست حضور پیدا کنیم.

وی گفت: ما نمی دانیم که اگر عمران خان در مدت 2 روزه ای که فضل الرحمان از آن سخن می گوید استعفا ندهد اقدام بعدی حزب جمعیت علمای اسلام چیست و به همین دلیل از آن حمایت هم نخواهیم کرد.

بابر حتی در مورد حضور بلاول بوتو زرداری در تظاهرات گفت: او می خواست به شهر رحیم یار خان سفر کند ولی به دلیل شرایط بد جوی و لغو پرواز نتوانست سفر خود را انجام دهد و به جای آن در اجتماع اعتراض آمیز فضل الرحمان شرکت کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 183

به "تبدیل تظاهرات فضل الرحمان به اعتصاب خیابانی و انصراف احزاب اپوزیسیون از ادامه مشارکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل تظاهرات فضل الرحمان به اعتصاب خیابانی و انصراف احزاب اپوزیسیون از ادامه مشارکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید