خروج روسیه از پیمان آسمان باز به بازگشت آمریکا به آن بستگی دارد

به گزارش کوه سفید، در حالی که دولت آمریکا با تکرار ادعای خود علیه مسکو، هنوز در حال آنالیز امکان بازگشت به پیمان آسمان باز است، در دومای روسیه نیز توقف فرایند خروج از این توافقنامه را به تصمیم واشنگتن مرتبط دانستند.

خروج روسیه از پیمان آسمان باز به بازگشت آمریکا به آن بستگی دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته خاطرنشان کرد که ایالات متحده هنوز درباره ادامه مشارکت خود در توافقنامه مربوط به آسمان باز تصمیمی نگرفته است. به گفته وی، این موضوع فعالانه در حال آنالیز است و بسیار مهم است که رایزنی های لازم در این خصوص با متحدین و شرکای واشنگتن انجام گردد.

پرایس در جمع خبرنگاران ادامه داد: عدم رعایت توافقات در این زمینه از سوی طرف روسی همچنان ادامه داشته و این مسئله، یکی از عواملی است که آمریکا در تصمیم گیری برای دورنمای مشارکتش در پیمان آسمان باز در نظر می گیرد.

این دیپلمات آمریکایی از روسیه خواست تا تدابیری برای بازگشت به سمت رعایت تعهدات خویش در این راستا اتخاذ کند.

این ادعا در حالی است که الکساندر شرین نائب رئیس کمیته امور دفاعی در دومای دولتی روسیه نیز در گفت وگو با این خبرگزاری گفت، طرف روسی تنها در صورت تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت به پیمان آسمان باز، از این توافقنامه بین المللی خارج نخواهد شد.

این مقام پارلمانی گفت: آمریکا در سال 2020 بطور یکجانبه از این پیمان مهم در زمینه امنیت نظامی خارج شد. این در حالی است که روسیه و آمریکا دو کشور اصلی در این توافقنامه بین المللی بشمار می فرایند. به همین دلیل ما حق خود می دانیم که به خروج واشنگتن از آن، پاسخ متقابل دهیم.

وی یادآور شد، مواضع کمیته امور دفاعی روسیه بر این اساس است که اگر دولت بایدن تصمیم ترامپ در مورد خارج شدن از پیمان آسمان باز را لغو کند، طرف روسی به اجرای توافقات در این زمینه باز خواهد گشت.

لازم به یادآوری است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه لایحه قانونی مربوط به خاتمه دادن به عضویت این کشور در پیمان آسمان باز را برای آنالیز به دومای دولتی روسیه تقدیم کرد. در صورت موافقت نمایندگان دوما با این اقدام، این سند برای تصویب نهایی به شورای فدراسیون (سنای) روسیه ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1359

به "خروج روسیه از پیمان آسمان باز به بازگشت آمریکا به آن بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج روسیه از پیمان آسمان باز به بازگشت آمریکا به آن بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید