دانش بنیان ها در میدان مبارزه با بحران کرونا ، فعالیت 112 شرکت داخلی برای برطرف نیازهای کشور

به گزارش کوه سفید، اکوسیستم فناوری و نوآوری راه چاره های فناورانه ای برای برطرف چالش ها و نیازهای کشور خلق می نماید. فناوران این اکوسیستم در حل بحران ها مانند کرونا همیشه توانمند حاضر شدند.

دانش بنیان ها در میدان مبارزه با بحران کرونا ، فعالیت 112 شرکت داخلی برای برطرف نیازهای کشور

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از همان روزهای نخست شیوع کرونا در کشور فعالان اکوسیستم خلاق و نوآوری وارد عمل شدند. آنها با نقش اثربخش و کمک کننده خود محصولاتی ایران ساخت را فراوری کردند و از این طریق به کمک کادر درمان آمدند.

ونتیلاتور یکی از دستگاه ها و تجهیزاتی بود که در همان روزهای نخست با چالش کمبود آن روبرو شدیم و دانش بنیان ها این احتیاج را به سرعت برطرف کردند. تجهیزات و محصولات ایران ساخت در حوزه تشخیص، درمان و پیشگیری از کرونا به کمک آمد. خط فراوری انبوه ماسک های آنتی وایرال در همان روزهای نخست کار خود را شروع کرد.

اما کیت های تشخیص یکی از احتیاجهای اصلی کشور بود که در سال 99 سه نوع کیت تشخیص را ایران ساخت کردیم. بعلاوه سامانه هوشمند تشخیص کووید 19 با کوشش محققان دانشگاه صنعتی شریف ساخته شد تا با این محصول حجم ناحیه عفونی در زمانی اندک تعیین گردد. دستگاه پالس اکسی متر، تب سنج مادون قرمز و دستگاه اکسیژن ساز دیگر محصولاتی بودند که ایران ساخت شدند تا گام مهمی برای مقابله با این بیماری برداشته گردد. محصولات فناورانه محدود به حوزه سلامت نبود بلکه محصولات دیجیتال برای آموزش از راه دور نیز در این بحران به کمک آمد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این شرکت های دانش بنیان حمایت کرد تا محصولات فناورانه با سرعت بیشتری وارد بازار شوند و مقابله با این بحران شتاب گیرد. 112 شرکت دانش بنیان و خلاق در مقابله با همه گیری کرونا حضور فعال داشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1546

به "دانش بنیان ها در میدان مبارزه با بحران کرونا ، فعالیت 112 شرکت داخلی برای برطرف نیازهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها در میدان مبارزه با بحران کرونا ، فعالیت 112 شرکت داخلی برای برطرف نیازهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید