دانشجویان 60 گیگابایت اینترنت دریافت می کنند

به گزارش کوه سفید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود بسته 60 گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان جایگزین رایگان سازی سایت دانشگاه ها شد.

دانشجویان 60 گیگابایت اینترنت دریافت می کنند

به گزارش خبرنگاران، ویروس کرونا از اسفند سال گذشته وارد ایران شد و از همان هفته های ابتدایی، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به راه افتاد. در روزهای ابتدایی شیوع کرونا، بسیاری از کاربران خواستار امکاناتی از جمله اینترنت رایگان برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با آن موافقت کرد و از ارائه 100 گیگابایت اینترنت رایگان ثابت خبر داد.

در شرایطی که مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند، استفاده از امکانات فضای مجازی از راهکارهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و این که امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم شود. پس از آن اعلام شد لیستی از سایت های دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم به اپراتورها ارائه شده که ترافیک این سایت ها برای دانشجویان رایگان است.

همچنین پس از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی، اعلام شد آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شود، رایگان است. حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز گفت که برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، لیستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.

با وجود این، در این مدت همواره اعتراضاتی نسبت به رایگان نشدن سایت های دانشگاهی وجود داشته که دلیل استفاده دانشجویان از وی پی ان هنگام اتصال به سامانه های آموزش الکترونیکی و اطلاعات ناقص سامانه هایی که از سوی دانشگاه ها به وزارت ارتباطات اعلام شده، عنوان شد.

پس از آن ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- گفت: با توجه به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه ها در شرایط کرونا بایستی به صورت رایگان عرضه شود. نظر به دریافت شکایات متعدد از جانب دانشجویان و طلاب در ترم قبل، نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد کرد.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، با توجه به شکایات متعددی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر کرد. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم به جای رایگان کردن سایت دانشگاه ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته 60 گیگابایتی تقدیم می کنیم که می توانند به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت نام کنند. مهلت ثبت نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: agdagh.ir شناسه مطلب: 1175

به "دانشجویان 60 گیگابایت اینترنت دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان 60 گیگابایت اینترنت دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید